Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudok magamnak táppénzt...

Hogyan tudok magamnak táppénzt vagy TGYÁST intézni?

Figyelt kérdés
Munkáltatóm nem ír alá semmit.
2011. dec. 2. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem felszívódott a munkáltatóm,így én küldtem levelet az OEP-nek,hogy ez a helyzet,igényelhetem e egyáltalán - a 3.gyermeket vártuk,itthon voltam már akkor egy ideje 2 gyermekkel- amire válaszul küldték a kitöltendő nyomtatványt 2 példányban,és közölték,hogy ha továbbra sem tudom elérni a munkáltatót,vagy megtagadja a közreműködést,akkor mellékelve írjam le a kérvény elküldésekor. Ilyenkor az OEP hivatalból keresi fel a munkáltatót.

Nekem a munkáltatói igazolás hiányozna,de a munkáltató még nem került elő...


Sok sikert!!!

2011. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én bérszámfejtőm a MÁK - szerencsére. Mivel munkáltatóm elég "kedves" illetékese semmit nem volt képes elintézni (ld. tgyás), mindent nekem kellett. Így viszont az OEP meg tudta keresni a MÁK-ot, hogy mi is a helyzet, munkáltatói stb. A MÁK meg a munkáltatóm sarkára lépett...
2011. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Először is azt derítsd ki, hogy egyáltalán be vagy-e jelentve a munkahelyedre (ha a munkáltatód így áll a dologhoz, akkor nagyon gyanús!) mert ha nem (vagyis nincs biztosítási jogviszonyod), akkor az Egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira nem vagy jogosult. Ennek tisztázása céljából keresd föl a lakóhelyed szerint illetékes Kormányhivatal Egészségbiztosítási Pénztári Szakigazgatási Szervét, s ott eligazítanak a többi ügyben is!
2011. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mikor kéne az OEP-nek megírnom a levelet, hogy szerezze be a munkáltatótól a szükséges iratokat? Mivel csak januárban jár le a Gyed-em, akkortól mennék betegállományba.
2011. dec. 4. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem már most elkezdheted intézni, azért az OEP-nél is van átfutási idő stb.

2011. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár van átfutási idő,de attól függ,melyik oep! Nekem eddig 2-vel volt dolgom,az egyik semmi perc alatt ( a levelem kézhezvételekor) reagált a dolgokra,a másik carik a fejemre,még így,3 hét után is!


Nyugodtan kezd el most intézni!

2011. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tegnap beküldtem egy levelet, hogy próbálják beszerezni a munkáltatótól az iratokat. Most várok, hátha válaszolnak egy hónapon belül. Az a gondom, hogy ha esetleg a munkáltató nekik sem válaszol(szerintem át sem veszik a levelet, amit kiküld az OEP), akkor hogyan tudok betegállományba menni, utána meg Tgyásra?! Ilyen esetben kapok egyáltalán valamit? Neked mit válaszolt az OEP?
2011. dec. 6. 21:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, hát az oep kb annyit reagált a lassan 1 hónapja elküldött levelemre,mint a munkáltató. Átvette,de válasz az ablakban...

Szorítok,hogy ne járj így!!!


Itt az egyik anyuka akinek a nyáron lett 3 éves a fia,nem tud sem vissza menni dolgozni,sem mást, egyedül a családit kapja,még munkanélkülire sem tud elmenni,mert a munkáltató köddé vált,és a szükséges papírok nélkül tehetetlenek... Már pénzmosásra gyanakszunk! mi a gyárba is küldtünk levelet,felbontva,2 hét után küldték vissza, "téves átvétel" címén.


Nagyon-nagyon szorítok Neked hogy sikerüljön elintézni a Tgyás-t!!!

2011. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Eddig még nem jött vissza a tértivevényem az OEP-től, de ott csak átveszik.:) Viszont a munkáltatómtól visszajött az egész levél bontatlanul.

Ha nem kapok választ egy pár héten belül, biztos felhívom őket vagy írok is nekik. Remélem sikerül valamit intéznem..

2011. dec. 8. 14:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Most kaptam levelet, hogy elindították a panasz kivizsgálását.De más semmi konkrét nincs benne. Most azon gondolkozom, hogy így most hogyan menjek táppénzre. Gondoltam, hogy a gyest átíratom a nyugdíjas nagyink nevére, míg én betegállományban leszek(ha egyszer megkapom), de nem merem, nehogy e miatt ne legyen biztosításom. Nálatok volt előrelépés?
2012. jan. 3. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!