Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan intézhetem magamnak a...

Hogyan intézhetem magamnak a táppénzt? És igaz, hogy az előző évi bruttó bér az alapja és abból számolnak napi átlagot, majd a táppénz ennek a 60%-a (és naptári napra jár, nem munkanapra)?

Figyelt kérdés
A munkahelyem nem TB kifizető hely és a könyvelő is egy másik városban van ... van egy kollégám, aki szintén táppénzen van egy ideje, mert műtötték és panaszkodott, hogy a könyvelő hosszú hetek óta nem intézett még semmit, még be sem jelentette az OEP felé és még egy kanyit sem kaptak ... nem szeretnék így járni, de muszáj elmennem betegállományba és szeretném magam intézni ... nem vagyok ebben járatos! Sürgős lenne! Köszi a segítséget!!!
2010. júl. 3. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az előző évi bruttó bér az alapja, és abból számolnak napi átlagot. Az első 15 munkanap betegszabadság, az a bér 70%-a, és mindent vonnak belőle, amit a fizetésből, a táppénz pedig a 60%-a, de csak szja-t vonnak.

Te is beküldheted az oep-nek az igényt, de először mindenképp kell a könyvelő, mert ő tölti ki a papírokat az oep-nek, hogy mennyi jövedelem után számoljanak, és a betegszabadságot is ő kell intézze, mert azt a munkáltató fizeti 100%-ban.

Szerintem személyesen menj el hozzá, és töltess ki vele mindent, utána már csak a táppénzes papírodat kell küldözgetned az oep-nek.

2010. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm szépen! Akkor elég, ha majd beküldöm a papírokat és szépen utalják a pénzt? Azt hiszem, tényleg ez lesz a leggyorsabb!!! Köszönöm a részletes választ!
2010. júl. 3. 08:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Betegszabi a fizu 80%-a,nem?A táppénz meg 70.Rosszul tudom?
2010. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, azóta változott a törvény:(

Sőt, ha nincs folyamatos két év munkaviszonyod, akkor nem 60%, csak 50%:(.

2010. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a betegszabi már csak 70, a táppénz tényleg 60%! :(
2010. júl. 3. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!