Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sajnálja mindenki az...

Miért sajnálja mindenki az orvosokat azért, mert keveset keresnek? Látott már valaki közületek szegény orvost?

Figyelt kérdés
én csupa gazdag, szép nagy házban lakó, drága kocsival közlekedő orvost ismerek. akkor miért is kell örökké azt hallgatni a tv-ben, hogy kevés a fizetésük?
2009. máj. 14. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a fizetésük tényleg nem túl sok, ezért sír a szájuk. viszont arról szeretnek hallgatni, hogy mellette mennyit tesznek zsebre...
2009. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert az a bajuk, hogy tőlük élet függ meg kell becsülni. És itt kevés a fizetésük.

Amúgy nem hiszem, hogy kevés - főleg annak akinek van magánpraxisa- de ,,sima" doki is kap műtétek után sok tízezrest.

Azzal példáznak, hogy külföldön többet keresnek, de kint a pincér is többet keres, mint itt

2009. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát ez az! ráadásul a hálapénz után nem adóznak! akkor miért is sír a szájuk mindig?
2009. máj. 14. 15:43
 4/13 A kérdező kommentje:
ja, meg a tanárok is többet keresnem külföldön, meg a fodrászok is, meg az utcaseprő is... ennyi erővel a wc-pucolók is hangoskodhatnának!
2009. máj. 14. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak annak sír, akinek van pénze.

Városom piacán voltam fültanúja, hogy egy gazdag vénlány alkudozik, az amúgy is leárazott szilva árából.

Persze a szegényebbnek ez esze ágában sincs.

2009. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
ugyanígy a tanároknak is sír a szájuk pedig nekik van nyári, táli, tavaszi, őszi, meg síszünet, míg az ugyanannyit kereső (szintén közalkalmazott) ápolóknak, szociális dolgozóknak nincs....ők vannak többen, ők hangosabbak
2009. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a hivatalos, kórházaktól kapott fizetésük tényleg nem áll arányban azzal, amennyit tanultak érte és amilyen felelősségel tartoznak a munkájukért. Pl. egy ügyvédhez képest, aki nagyjából hasonló időn keresztül tanulja a szakmáját, mint egy orvos, sokkal többet visz haza hivatalosan.

Az egyik kollégám édesapja 60 éves elmúlt és gyermeksebészként dolgozik kb 35 éves tapasztalattal a megyei kórházban. A havi - hivatalos - fizetése nem éri el a bruttó 300 ezer Ft-ot.

A gazdag orvosok autói és lakásai nem a kórházi fizetésükből jött össze, hanem a magánrendelésükön megkeresett és a zsebükbe rakott borítékok összegéből.

(Magánvélemény: nem sajnálom a pluszpénzt attól az orvostól, aki tényleg tesz valamit érte, de ne várja el!)

2009. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy csomó orvost, akit tulajdonképp a felesége tart el, aki a PhD-jére spórol, rezidenseket, akik kulimunkát csinálnak a kórházban.

Nekem több orvos barátom ment ki pár évre külföldre dolgozni, hogy családot tudjon alapítani, vehessen egy házat vagy lakást.

Gondolg bele, hoyg egy orvos 6+5 évig tanul mire megvan a szakvizsgája. akkor már 29 éves. Addig csak ügyelt éjszaka, a sebésznek kampózott órákig és varrt utána.

Addigra egy jogász már partner egy irodában, egy közgazdász már régen középvezető és háromszor annyit keresnek.

Nem azt mondom, hogy sajnálni kell az orvosokat, de rengeteg munka amit az első években elvégeznek szinte semmi pénzért.

2009. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még nem láttam egyet sem, és nem is sajnálom őket. Senki nem kényszeritette gondolom őket a pályára, tudják mit vállalnak. És undoritó ez a hálapénzesdi. Őket miért nem lehet dutyiba dugi, ha a fizetésükön kivül elfogadnak bármit is, mert én bizony másnap ott találnám magam, ha csak egy lyukas garast is elfogadnék.


Nekem is kb annyi a fizum mint egy orvosnak,amit számlára kap, mégis tiz milliós hitel van a házon,egy 15 éves rozoga verdával járok és nincs pénzem nemhogy külföldre, de még belföldre sem nyaralni menni. Akkor kérdem én, hogy nekik, honnan van több milliós villájuk, vadi új kocsijuk és évenete többször mennek nyaralni. Mert bank nincs, aki ennyit hitelez, annyi pénzért, amennyit számlára kapnak, ez tuti.

2009. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, akkor csak példákat mondok a baráti körömből, 30 éves emberek.

Programozó matematikus 600.000

Marketing ig.h. 800.000

biokémikus 400.000

pszichológus 500.000

tanár (magánsuli) 450.000

orvos 160.000


Nem sajnálom, mert be fogja hozni, de nem kell szapulni sem. Sokat tanult, sokat fektetett a szakmájába, megérdemli.

2009. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!