Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El tudod magad fogadni 100%-os...

El tudod magad fogadni 100%-osan? Megfelelsz saját magadnak? Mi nem tetszik magadon?

Figyelt kérdés
(Külső és belső tulajdonságok egyaránt)
2010. febr. 18. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90 %-ban elfogadom magamat, az a tíz százalék a természetemből adódik ami minuszban jön le.Jóhiszemű vagyok, bár már sokat fejlődtem ezen a téren, de még nem eleget.
2010. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100 %-ban elégedett vagyok magammal, noha tudom, hogy nem vagyok tökéletes. De legtöbben annak tartanak és én is szeretem magamat. Volt időm megismerni magam Á-tól Z-ig, tartom a mértéket mindenben, soha ne estem túlzásokba sem a táplálkozás, sem a szerelem, sem pedig a nem-alvás és bulizás tekintetében. Belenézek a tükörbe és eldöntöm: mennyire lehetek sudár. Mert a sudár, vékony nő ruhában mutat joban, a kicsit husosabb pedig az ágyban. Szóval: tudni és tartani kell a mértéket.
2010. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tökéletese ember nem létezik:) Olyan nincs hogy tökéletes, semmi sem tökéletes.
2010. febr. 18. 19:40
 4/11 anonim válasza:
Attól, hogy te nem ismered létezhet...de igazad van:) Én kb. 50%. Bár hány százalék mit jelent?
2010. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy hány %ban tudom elfogadni magam, de soha nem vagyok magamnak elég jó, mindig találok magamon valamit ami nem tetszik, a rossz tulajdonságaimat előbb meglátom mint a jókat.
2010. febr. 18. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
félig meddig elfogadom magam legyen úgy 60%.ha csak külsőt kéne nézni akkor kb 90et adnék.
2010. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Se a külsőmet, se a belső tulajdonságomat nem tudom elfogadni, teljesen utálom az egész mindenemet. Próbálok rajta változtatni, de van, amin (sajna) nemtudok. Az a "legjobb", amikor a társadalom (néhány) tagja ezt kiélvezi (mert ők teljesen "tökéletesek")... Tehát marad a kényszeres beletörődés.
2010. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Külsőleg nincs sok problémám magammal, bár lehetnék pár centivel magasabb, meg az előbukkanó pattanásoktól is megszabadulnék.


Lelkileg van bajom. Nem tudok beilleszkedni szívvel lélekkel egyetlen közösségbe, vagy baráti körbe. Egyszer elfogadtam magam teljesen, mert elhittem, hogy van isten, és keresztény felfogással gondolkoztam. Azóta változott a helyzet, nem igazán hiszek, és újra nem találom a helyem.


Nem tudom mitévő legyek? Döbtésképtelen vagyok abban, hogy milyen értékrendek szerint éljek. Ez zavar a legjobban magamban.

2010. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tudom elfogadni magam! Külsőmmel nincs annyira bajom, inkább a belsőmmel, utálom, hogy ilyen vagyok, nem szeretem magam. Túlságosan izgulós és labilis, és ezt nem tudom elfogadni magamon:S
2010. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én tökéletes vagyok, mégsem tudok megelégedni magammal.
2010. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!