Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényel már valaki rendszeres...

Igényel már valaki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt?

Figyelt kérdés
Ezt havonta adják?Vagy csak bizonyos időközönként?Milyen összegű?
2009. máj. 15. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kétszer jár egy évben,gyerekenként 5500Ft.Június és novemberben kapjuk+nem fizetek az étkeztetésért az oviban.
2009. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, mint a nevében is benne van, nem egy segély, hanem egy kedvezmény, amit pl. étkezésre, tankönyvre adnak. Aki jogosult, az nem fizet intézményben étkezést, ingyen kap tankönyvet, stb.

Az 5500 forintos a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, amit évente kétszer lehet igényelni.

A rendszeres gyermekvédelmi segély viszont megszűnt ha jól tudom, tehát pénzt így nem adnak, csak annak, aki már a megszűnése előtt is jogosult volt rá.

Nekem ez nagy pechem volt, mert születése óta egyedül nevelem a fiam, de a kedvezményt értelem szerűen akkor vehetem csak igénybe ha bölcsis lesz majd. A segélyt pedig nem kaphatom, hiszen már megszűnt, mielőtt a fiam született. Próbáltam igényelni szociális segélyt, de arra sem vagyok jogosult, mert GYED-en vagyok, és azt mondták, ha már egy segélyt (GYED/GYES) igénybe veszek, akkor nem vehetek igénybe egyszerre mégegyet. Illetve azt is az arcomba tolták, hogy nem kötelező GYED-en lenni. Kérdezném, hogy mégis hogy lehet megélni havi 45 ezer gyedből + 13.700 családi pótlékból?

2009. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok.A rendszeres gyermekvédelmi támogatást azt évente 2x adják mint írtam és mellé még étkztetési kedvezmény jár!A rendkívülit akkor igényeled amikor rászorulsz,nálunk az éves keret 40.000Ft.
2009. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Akkor lehet, hogy nálunk máshogy van, nekem így magyarázta a nő, ahogy írtam. Itt a rendkívülit lehet évente kétszer igényelni, de nincs dátumhoz kötve, és az maximum 5500 forint, ennél többet nem adnak. A rendszeres pedig az étkezés, tankönyv, stb. De ezek szerint mindenhol máshogy van. Hát igen, ez Pécs, itt sajnos nem nagyon eresztik el az embereket, pfff, hagyjuk már kezd nagyon elegem lenni minden téren a városból...
2009. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!