Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszul járok, ha gyed alatt...

Rosszul járok, ha gyed alatt szülök? Tudom volt már rengeteg ilyen kérdés, de borzasztó kisilabizálni ezeket.

Figyelt kérdés

Szóval:

2011 júniusáig dolgoztam, aztán tgyás 2011 decemberig (114e)

2012 nyarán próbálkoznánk a tesóval, aki tuti 2013ban születne ugye, ha összejön, tehát még a gyed lejárta előtt.

Történet hozzá:

Nem akartunk tesót, mert nagyon nehéz volt az első 3 hónap. Én úgy gondoltam, hogy talán, ha 4 éves lesz, és dolgoztam megint 2 évet, akkor jöhetne, és addigra apa is akarná.

De tegnap nagy meglepetésemre azt mondta, hogy jövőre a nászúton nem fogunk védekezni, és ha összejön összejön, ha nem akkor nem lesz tesó. Nincs rá sok esély, hogy pont akkor legyen peteérésem, de ha mégis? Vagy mondjam neki, hogy ne kockáztassunk, mert kevés pénzt fogok kapni?

Nem vagyunk gazdagok, de fel tudnánk nevelni még egy gyereket, csak nem mindegy mennyiből ugye...


2011. dec. 10. 10:43
 1/5 A kérdező kommentje:
megy a zöld kezecske!
2011. dec. 10. 10:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha még gyed alatt születik (illetve ha gyes alatt, de maximum 5 és fél hónapot voltál gyesen, a többi 6 és fél hónap gyed, táppénz, vagy tgyás) akkor gyedet ugyanannyit fogsz kapni, mint az első babával, a tgyás meg ugyanannyi lesz bruttóban, mint a gyed.


Az összegek nagyban függnek attól, mennyi lesz a minimálbér jan. 1-től - de kevesebb nemigen lesz, úgyhogy ezekre az összegekre számíthatsz.

2011. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát igazából tök mindegy mikor szülök, csak lehetőleg ne gyes alatt és a gyes utáni első évben mondjuk?
2011. dec. 10. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ha nincs bérezett nap az igénylést megelőző évben, akkor megnézik miért nem volt, és ha azért, mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyest kaptál, akkor a minimálbér lesz az ellátások alapja.


Ha viszont gyedet, táppénzt, tgyást, akkor meg az utoljára kapott ellátást megalapozó jövedelem lesz az alap.


Vagyis ha te 2013 júliusig vagy gyeden, akkor 2014 július elejéig ráérsz megszülni a tesót, hiszen akkor mind a gyed, mind a tgyás alapja 2013 lesz, amikor 7 hónapot gyeden voltál.

Viszont ha 2013 szeptemberben szülsz, akkor a tgyás alapja ugyan 2013, de a gyedet már 2015-ben igényled, így annak az alapja 2014, amikor ugye (ez csak egyfajta variáció) júliusig (7 hónap) gyest kaptál.

2011. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 10. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!