Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekorvos váltás? Mit...

Gyerekorvos váltás? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam. Mielőtt megszületett, a körzetileg illetékes gyerekorvoshoz jelentkeztünk. Sajnos nem igazán ismerem az itteni gyerekorvosokat, csak pár éve élek Pécsen, így nem tudtam, kihez jelentkezzek. Viszont ez a gyerekorvos nagyon undok. Olyan lenézően viselkedik velünk, nagyon nehezen viselem el a stílusát. Tény, hogy milliomosok nem vagyunk, és én nem a legújabb divat szerint öltözködöm, de szépen élünk, spórolunk, a gyereknek igyekszünk mindent megadni, de előfordul, hogy a gyerekre jut, de arra már nem, hogy fodrászhoz menjek, vagy új ruhát vegyek, de persze ettől igénytelenek nem vagyunk.

Nagyon zavar, hogy így viselkedik velünk, nehezen viselem, amikor hozzá kell menjünk. Váltani meg nem merek, mert mi van, ha egyszer a gyereket ügyeletre kell vinni, és ő lesz?

Ti mit tennétek?


2009. máj. 17. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Váltanék. Mi van akkor ha ügyeletre kell menni és ő lesz? Semmi. Tehet egy szívességet. Egyébként meg lehet, hogy nem is fog rátok emlékezni annyi betege van.
2009. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos, h' a gyerekorvossal jó legyen a kapcsolat. Én világ életemben féltem az orvosoktól, háziorvosom is csak a szülés előtt lett az EKG miatt, de a gyermekorvost bármikor fel merem hívni, az első perctől kezdve tudja a nevünket, sőt, a kórházban még a zárójelentésre vártunk, amikor a mobilomon már ő hívott, h' minden rendben van-e, és hazafelé bemehetünk a receptekért. Ha bármilyen rossz érzésed van az orvosotokkal kapcsolatban, akkor keress másikat, mert ez egy fontos, bizalmi kapcsolat. Ne tarts attól, h' mi lesz az ügyeleten: ha jó a saját dokid, nem is kell odavinned soha, mert kimegy ő személyesen. Minden jót!
2009. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: azt elfelejtettem írni, h' én is pécsi vagyok, a mi orvosunk Dr. Albert Erzsébet (Kertváros). Idős doktornéni, de végtelenül aranyos és óriási a tapasztalata. Mást sajnos nem is ismerek, nekünk szerencsénk volt, h' az ő körzetébe tartozunk.
2009. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen válts! Nem kell neked eltűrni, hogy így bánjon veled, és még pénzt is kapjon utánad!

Ne törődj azzal, hogy mi lesz ha... soha nem tudhatod. Mi még pl -kopogjam le-sosem voltunk ügyeleten.

Merre laksz Pécsen? Uránváros-Patacs részen jártam én körzetihez, bár így hirtelen rákeresve a neten már nem ő van.. (CSer Zsuzsanna volt)

2009. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: de, ő van, és hozzá tartozunk most, ő ilyen bunkó velünk. :(
2009. máj. 17. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én pontosan így voltam, mint te. 9 hónapig erőltettem, hátha mégis megkedveljük egymást, de nem így lett. Már minden bajom volt, mikor mentünk tanácsadásra, hogy vajon mivel fog megint felbosszantani.

Aztán a védőnőnek is elmondtam, aki bíztatott, hogy váltsak. Nem bántam meg. Jó választás volt!

Egyébként neked semmit sem kell tenned, mert a választott orvos hivatalból kéri át a papírjaitokat az előzőtől. Így nem kell a képébe vágnod az igazat.

Mellesleg azóta előre köszön a kedves doktor úr, addig meg azt sem tudta, hogy egyáltalán hozzá tartozunk.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor voltunk bajban, amikor az első fiamnak a doktorbácsija nyugdíjba ment. :(

Most azóta már a 4. orvosunk van, szerencsére már nagy a gyerek (9 éves) így ritkán beteg. Remélem a kicsinél beválik a jelenlegi orvos.

Szóval válthatsz nyugodtan, ahányszor csak akarsz!

2009. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. én is pécsi vagyok. mi uránvárosba járunk botykai arankához. hát én sem vagyok elájulva tőle.

én inkább védőnőt váltanék, ha lehetne. nem nagyon bírom a stílusát.(buda péterné)

2009. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tegnap voltunk nála, de most nagyon normális volt, pedig megfogadtam, ha beszól megint, váltok. Most egyelőre maradunk nála, aztán majd meglátjuk, később milyen lesz.
2009. máj. 22. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!