Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 hónapos kislányomnak a...

20 hónapos kislányomnak a gyerekorvos javasolja az influenza elleni oltást. Ti beadattátok?

Figyelt kérdés
Kicsit idegenkedek tőle, mint minden olyan védőoltástól, ami úgymond nem kötelező.
2011. jan. 12. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én védőoltáspárti vagyok. A 3 nagyobbnak minden évben be szoktam adatni, tavaly már a H1N1 ellenit is, idén pedig a kombináltat. A pici 18 hónapos, holnap viszem oltatni. Ő is kombináltat kap, csak másfélét, mint a nagyok.

Gondolom, most jól le leszek pontozva, annyian ellenzik az oltást:(

2011. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Én egyik gyerekemnek se adattam és nem is adatom be, pedig van 3 iskolás és egy 2 éves. Nálunk a gyerekorvos nem ajánlgatja, ha valaki kéri, beadja, de nem igazán kampányol mellette. Igyekszem őket miénél több friss zöldséggel, gyümölccsel etetni, sokat vannak friss levegőn, így az immunrendszerük elég erős... A nagyok és a kicsi is nagyon ritkán betegek...
2011. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is tömöm Őket vitaminnal, nem is betegesek, de tavaly rengeteg influenzás gyerek járt be a suliba. A szülők egyszerűen nem tartják Őket otthon. Nem szívesen kockáztatnék, hogy komolyan megbetegedjenek.
2011. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk, ha akarnám se adná be. A beadatáshoz orvost kellene váltanunk. De nem váltunk és nem is adatom be. Csak a kötelezőeket kapják meg a fiúk.
2011. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19 hónapos nem adatom be neki.
2011. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok állást foglalni az oltassunk-ne oltassunk témában, ezt mindenki maga dönti el. De mi az, hogy egy orvos megtagadja az oltás beadását?!
2011. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 éves a gyerekem, most még nem oltatom, majd inkább jövőre, ha megy oviba.

Nekem nincs bajom a védőoltásokkal, csak most még feleslegesnek tartom.

2011. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12:44-esnek. Mi választottuk ezt a gyerekorvost. Nem a körzetéhez tartozunk, hanem a gyógyítása, az elvei szerint döntöttünk így. Ő már az elején megmondta, hogy a kötelező oltásokon túl mást nem ad be a gyerekeknek. Ha ezt nem fogadom el, akkor ne őt válasszam. Én gerincesnek tartom azt az orvost, akinek van véleménye, elve, elképzelése, és aszerint gyógyít. Adja hozzá az arcát, nevét. Vállalja a felelősséget, ugyanakkor nem hódol be a Teva féle gyógyszeriparnak. Ha kell vállalja a bírság kifizetését is, de úgy gyógyít, amiben hisz. Nekem ez szimpatikus, mert manapság mindenki csak tolja le magáról a felelősséget, és kísérleti egérként bánnak az emberekkel az orvosok...
2011. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunk is javasolta, felhívtam csecsemőorvos barátnőmet, aki beoltotta a gyerekeit és ő azt mondta, megkérdezi immunológus kolleganőjét a pontos hatásmechanizmusért.

Aki azt mondta, 3 év alatt szinte hatástalan az oltás, mert legyengített vírusokat juttatnak a szervezetbe, amire az immunrendszer reagál és így biztosít védelmet. 3 év alatt szinte semmi immunreakció nem várható.

3 év felett már valamennyi várható, aminek védelme maximum, a legjobb esetben is, 2-3 hónap.

Most én is elgondolkodtam, minden évben oltassam (illetve évente 2szer, mert inluenza szezon szerintem tovább tart, mint 3 hónap)2 oltással (sima influenza, H1N1) Aztán jővőre jön a H2N2 és akkor már 3 oltás, aztán 4 oltás- nekem ez nem tetszik az egészben. Úgyhogy én nem oltattam.


Aztán karácsony előtt, egész nap tüsszügtem, és reggel már lábra állni sem tudtam, elkaptam az influenzát (pontosabban a H1N1-et) elmentem orvoshoz, kaptam gyógyszert, és két nap alatt túl is voltam az egészen. És rajtam kívül senki nem kapta el. Úgyhogy ez is arról győzőtt meg, egy egészséges szervezetben 2-3 nap egy ilyen fertőzés és nem is fertőz annyira. Mert a Calici vírustól az egész család kidőlt, még a szomszéd is, akinek köszöntünk.

Ja és anyukámat oltotta az ÁNTSZ-nél a főorvos, mert ez elengedhetetlen, hát olyankor két hétig a karját sem tudta felemelni és egy hétig meg lábra állni is alig. És az összes munkatársa így volt ezzel. Ez sem győzőtt meg, hogy mesterségesen kéne ezeket a vírusokat bejuttatnom a szervezetembe.

Ja és hát az összes higanyos oltást lecserélték higany nélkülire évtizedekkel ezelőtt. Egyedül az influenza elleni tartalmaz higanyt, persze nem lenne feltétlenül muszáj és könnyen megoldható lenne, hogy higany nélkül gyártsák, csak nem akarják. Hát engem ez is aggaszt.

2011. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a 12.39-es válaszolóhoz hasonló(ami az elveit illeti) a mi dokink is(nem vagyok a körzetében,én választottam,és imádom!).Nem adattam be,és nem is fogom.
2011. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!