Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?!

Szerintetek ez normális?!

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 16. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem látok benne semmi rosszat. Ennyi erőből a Jézuskás sztori sem normális...
2011. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az oké, de a végén írják, hogy megakarták kímélni a gyerekeket, ami kedves dolog. Viszont azzal hogy kímélnék meg, hogy minden évben karácsonykor még nagyobb szomorúságban nőnek fel?!


Ezek szerint velem van a baj. Én nem bírnám, ha a családomat (férjem és a lányom) egész életükben szomorúság töltené be, mert egy adott napon - tételezzük fel karácsonykor - nyomatékosabban eszükbe jutnék.

Én nem tudnám a gyermekemet 'kínozni' ezzel.

2011. dec. 16. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Tudod szerintem az nem normális ha egy kisgyerek elveszíti az anyukáját... ki tudja hogy mi hogyan cselekdnénk ha ilyen helyzetbe kerülnénk. :(
2011. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem meghalt az édesanyám és így is úgy is gondolok rá. Szerintem nagyon szép gesztus, és olyan érzete van, hogy velük van egy kicsit. Nézd meg a P.S. I love you-t, nagyon megindító és kicsit hasonló.
2011. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a P.S. I love you jutott eszembe.

Teljesen normális dolog.

2011. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az ajándéktól fog eszükbe jutni. Elég lesz az, hogy csak hárman ülnek a fa alatt - anya nélkül. A hangulat ígyis-úgyis adott lesz sajnos. Az ajándék segíthet ezt a légkört oldani, feldolgozni - ne feledd, gyerekekről beszélünk.


Nyilván minden ajándékról lemondanának, ha ez visszahozná az édesanyjukat.

2011. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is "normális" ötlet volt az anyuka,a család részéről.Segít emlékezni,segít szeretni az édesanyjukat,őrizni az emlékét.Kevesebb sérült és lelki-beteg ember lenne,ha ezt megtehetné több ember.A véleményem szubjektív és elméleti(szerencsére)de ez emelt fővel,szeretettel távozó anya volt szerintem.
2011. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A leírtakban számomra az ajándékozás rész nem normális. A többi valóban segít emlékezni és átvészelni a veszteséget. Azt csak remélem, hogy a gyerekek tudják, hogy az édesanyjuk halála előtt gondolt rájuk, és szerette volna, ha ilyen módon megajándékozhatja őket. És szegények nem hiszik azt, hogy mint az angyalkás-Jézuskás történetben, anyukájuk teszi a fa alá az ajándékot. Mert ha így van, akkor azt hiszem, a hagyományos történethez képest sokkal rosszabbul érintheti a gyerekeket az igazság, amikor az kiderül...
2011. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10 és 12 éves gyerekek szerintem már összerakják a fejükben a dolgokat. És a cikk is írja, hogy fel lettek készítve a halálra. Ettől még szerintem ez egy szép módja az emlékezésnek és az eset feldolgozásának elősegítésének.
2011. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!