Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottátok ki...

Mi alapján választottátok ki gyermeketek nevét?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy figyelembe vettétek a vezeték névhez passzol-e, divat név stb. Mi kisfiút várunk és egyszerűen nem tudunk dönteni. Nekem most a Tamás név tetszik előtte Benjámin ez a név előtt Marcell Dominik. A Dominiket teljesen elvetjük mert voltunk 4D-n és mi voltunk aznap a 4. Dominik baba. :)
2011. dec. 17. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiunk neve kompromisszum volt. Az egyetlen olyan nevet kapta, ami mindkettőnknek tetszett.

Kislányunk még keményebb dió volt, meg sem tudtunk egyezni a nevében. Egyszerűen nem találtunk olyan nevet, ami mind a kettőnknek maradéktalanul tetszett. Az Ő favoritját én egyből megvétóztam, az én általam választott név először tetszett neki, aztán lebeszélték róla. Nem baj, én ezt diktáltam be.

Ha lesz 3. gyerek, akkor nem tudom mi lesz, lehet hogy engedélyeztetjük az Anonimusz vagy Anonima nevet! :)

2011. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

mi két nemzetiségü család vagyunk, és mi már rengeteget utaztunk, dolgoztunk tengerentúlon és innen, így fontos volt egyszerü nevet választanunk, amivel a világ minden részén boldogul, amit mindkét országban ismernek, amit mindkét nagyszülö kitud mondani, és ami mindkettönknek tetszik.


így lett Emma.


most jön a tesó, de nagyon nehéz még egy ilyen nevet választani. ja nekünk az is fontos hogy ne legyen a családban. amúgy tamás pont nekünk is megfelelne, habár Thomas verzióban, de az van a családban.


Emma is tömeg név lett, a gyerekcsoportunkban rengeteg Emma van bárhova megyünk Emma van.

2011. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mi kislányunk is Emma. :) 2009-ben született akkor még nem volt annyira felkapott. Mi is tervezzük hogy ki megyünk Angliába.
2011. dec. 17. 17:12
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknévhez való passzolást érdemes figyelembe venni. :)))

Nálunk úgy alakult, hogy utónévkönyvet végignéztem, bejelöltem, ami tetszett. Férjem leült és a jelöléseket megnézte, ő is megjelölte, ami tetszett neki. A dupla jelölésűeket post itre kiírtuk és kiraktuk a hálószobafalra. Időnként közös megegyezéssel levettünk egyet egyet. Amikor már kevesebb cetli volt fent, párokba rendeztük, mivel 2 keresztnevet akartunk adni.

Aztán egyszer csak azt vettük észre, hogy 2 pár van fent. Azokból egyértelmű volt, melyiket akarjuk. (Pont az a kombináció volt, amit én eredetileg is szerettem volna, és mégcsak nem is említettem neki, hogy ne befolyásoljam) :)

Mi a jelentést is figyelembe vettük, de azt hogy divatos legyen, egyáltalán nem. Azóta meg akárhol vagyunk minden kislányt Dorottyának hívnak, mint a miénket. :)

2011. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Párom külföldi, kint is élünk, így szempont volt, hogy "nemzetközi" név legyen, amit bárhol felismernek és van rá alternatíva.


Aztán szerettük volna, ha a gyerekek nevében van egyfajta összecsengés, rendszerező elv, ezért mindegyik gyerkőc bibliai nevet kapott, egyrészt mert gyönyörűek, másrészt mert ezek tényleg minden országban ismertek.

2011. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi figyelembe vettük, hogy a vezetéknévhez hogyan passzol a keresztnév. Mivel a férjem vez.neve S-re végződik és mély hangrendű, így egy csomó név nálunk eleve kiesett: C, CS, S, SZ, ZS-vel kezdődőek, magánhangzóval kezdődőek, ill. a mély hangrendű keresztnevek is. Mivel nekünk, szülőknek elég gyakori a nevünk, a gyerekeinknek szerettünk volna ritkább nevet választani, amiből nem lesz 3-4 a játszótéren vagy oviban, suliban, ill. olyat sem akartunk, amilyen név már előfordul a családban, rokonságban. Nálunk a leggyakoribb 100 név listán szereplő nevek is kiestek. A Magyar utónévkönyv és az MTA névlista alapján készítettük el a saját "kedvenc" listánkat, aztán ütköztettük a férjemmel a javaslatainkat. Az egyik lányom nevét a férjem, a másikat én választottam, a fiunké volt a legnehezebb, már volt egy "tuti befutó", de a szülés előtti estén mégis módosítottunk egy másik névre.
2011. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi igyekeztünk olyan nevet választani a kis pocaklakónak, ami nem igazán elterjedt, és passzol is a vezetéknévhez! A Benjámin szép név, olyan kis édes kisgyermek jut róla eszembe! A Tamás meg szinte hagyományos, elterjedt névnek számít! Az a lényeg, ha egy tetszik, mondogasd többször, és egyre jobban stimmelni fog a vezetéknévhez is!
2011. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudtuk hogy magyar nevet akarunk se túl hosszút se túl rövidet becézhetőt, és persze olyat ami passzol az igencsak magyaros ámde nagyon ritka előnevünkhöz. Az hogy tucatnév e vagy divatnév e az nem érdekelt csak az hogy sajnos sok névhez kötök embert és ha az emberről rossz véleményem van akkor a név se tetszik. Szóval találtunk egyet nem divatnév és nem is tucat szerintem. A második is fiú lett neki nehéz volt. ugyanazokat vettük figyelembe és az utolsó pillanatban döntöttünk de csak úgy hogy nincs jobb ez lesz, de nem volt olyan igazi telitalálat mint az első. Mára megszerettük illik a babára nagyon.
2011. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak Lia a neve.Mikor terhességem elején voltam,egyszer hallottam a tv-ben ezt a nevet.Akkor eldöntöttem ha lányunk lesz ezt a nevet kapja.A vezetéknévhez is illik és nem túl gyakori,inkább ritka név.
2011. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A párom rám bízta a választást, de még így is nehezen találtam jó neveket. Nem szerettem volna semmi faksznit, nem tetszenek a külföldi nevek, ezért lett egy Ádám és egy Ákos. Az Ádám külföldre is jó.
2011. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!