Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottátok ki a...

Hogyan választottátok ki a gyermeketek nevét?

Figyelt kérdés

Kislányom születik a nyáron, és nagyon nagy gondban vagyunk a nevekkel. :(

Régebben mindig volt 1-2 favoritom, hogy ha lenne babám, hogyan nevezném, de most akárhogy bújom az utónévkönyvet, egyszerűen mintha egyik név sem tetszene. Ami meg esetleg mégis, az a férjemnek nem jön be.

Ti hogyan választottatok nevet? Volt más is, aki annyira nem tudott dönteni, mint én, és esetleg teljes egészében másra bízta a választást?

Hónapról-hónapra rosszabb a helyzet, azt gondolom, hogy nem is fogjuk tudni elnevezni.


2010. ápr. 8. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos el tudjátok nevezni, ne aggódj! :)

Szerintem írjatok egy listát, amire felírjátok azokat, amik Neked tetszenek és amik a férjednek, így azért szűkül a kör. És aztán abból a néhányból meg közösen csak tudtok választani. Legfeljebb húzással ledöntitek. :) Perzse ez csak vicc.

Arról van elképzelésed, hogy modern, vagy hagyományosabb nevet szeretnél-e?

2010. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Valahogy kénytelenek leszünk elnevezni! :)

A névlistás dolog már megvolt, az sem jött be. A férjem a hagyományos, régebbi neveket kedveli, én szeretnék valami ritkábbat és modernebbet.

Bezzeg amíg nem voltam állapotos, rögtön megmondtam volna, hogy hogy nevezném el a gyermekemet! :)

Csak én szenvedek ennyit ezen, vagy másnak is nehéz a döntés?

2010. ápr. 8. 12:45
 3/11 anonim ***** válasza:
mi is nehezen választottunk, de nálunk úgy volt, hogy én soroltam a neveket a páromnak, ő meg mindenre rázta a fejét. Aztán azt mondtam neki, hogy keressen ő nevet, ami tetszik neki, és majd meghallgatom. Így a végén jól beleválasztott, nekem is megtetszett és így lett meg a kisfiam neve. Mostmár csak azzal vagyunk bajban, hogy mi lesz a következő gyerek neve, ha kisfiú lesz, mert ennek az egynek is alig sikerült nevet találni. A kisfiam 2 és fél hónapos, de már most gondolkozunk rajta, hogy mi legyen a kistesó neve.
2010. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem csak Te szenvedsz ezzel, a névválasztás komoly dolog, hiszen egy életen át viselni fogja a gyermekünk, felelősen kell dönteni. Mi ugyanúgy voltunk, aztán az egyik névre, ami nekem nagyon tetszett, sokat emlegettem, a férjem rábólintott, mert a hosszú hetek alatt megszerette, mindig azt hallgatta :)))

Számít a vezetéknév, a jelentés, az hogy van-e a közvetlen környezetben ilyen nevű gyerek/felnőtt, ha ismerünk ilyen nevűt, akkor pozitív legyen az érzés vele kapcsolatban, stb, stb.

Kérhettek segítséget rokonoktól, barátoktól, adjanak tippeket, hátha valamelyik név mindkettőtöknek megtetszik :)

2010. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Régi és modern -talán ezt is össze lehet dolgozni, mondjuk megoldás lehet valami régi, de ritka név.

Ha gondolod, írd ki a vezetékneveteket (vagy hasonló csengésűt, ha a sajátot nem akarod), hátha kaptok valami jó ötletet! Szívesen segítünk itt jópáran! :)

2010. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Eleinte én 2 hetente változtattam hogy mi legyen a neve a lányunknak. Aztán olyan 6. hónaptól már tutira mentünk. Először néha mondogattam a férjemnek ami nekem tetszik, egyértelműen mondta hogy az nem lesz :) Aztán nem hurrogtam le érte, csak pár nap múlva megint mondtam hogy mi lesz és így ment egy darabig, míg végül azt mondta hogy tényleg jó. Szóval semmit sem erőltettem, csak a tudatalattijára hatottam :))))

Lány névből szerintem sokkal többet lehet válogatni mint a fiú nevekből, de biztosan megtaláljátok a megfelelőt. Úgy látom egy kicsit már rá görcsöltél, inkább hagyd egy kicsit azt az utónévkönyvet és hagyd ülepedni a fejedben a neveket, ami nem ülepszik és nem felejtődik el az lesz a lányotok neve :))

2010. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mi a fiúnévvel nem mentünk semmire, mindenkit megkérdeztünk, mindenki tök mást mondott, én egyáltalán nem készültem fiúnévvel, és akárhogy is lapozgattam a könyvet mindegyikkel volt vmi bajom. Így a 24. héten rábíztam az apjára:) egyébként én valószinű a párom után neveztem volna el, de azt meg ő nem akarta.

Így Milán lett. Szép név, a jelentése is tetszik, de persze elég divat név úgyhogy az ovis csoportjában is van 2 Milán rajta kívül. Ez elég béna szerintem, dehát ez van:))

A lányom nevét pedig én választhattam ki nagyon ritka, különleges nevet akartam, pedig mikor még csak terv volt akkor meg voltunk győződve hogy Noémink lesz, de mondtam a férjemnek h én mégegyszer nem adok ilyen tucat nevet. Így ritka neve lett a lánynak és amúgy meg az apja egy saját becenevet kitalált neki és mostmár mindenki azon szólitja.Úgyhogy így az én kivánságom is teljesült, meg az övé is:)

2010. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat rágódtam azon,hogy milyen neve legyen iker lányaimnak.Rengeteg tanácsot kaptunk,de én szerettem volna magam eldönteni.Aztán csak úgy jött egy érzés,hogy Abigél lesz az első,mert nagyon szép emlékeim vannak a könyvel kapcsolatban.A második babának a Liliána nevet választottam,egész terhesség alatt így szólítottam őket.Aztán a szülés után párom behozta róluk a videót,és mutatta,hogy ő itt Abigél,ő pedig Mirjam.Nem szóltam semmit,tudtam,hogy ő ezt szeretné és örültem,hogy az ő kivánsága is teljesült.Sajnos második pici lányunk hamar felköltözött az angyalokhoz,de így utólag örülök,hogy végül bibliai nevet kapott az édesapjától!Nagyon hiányzik.

Kicsit eltértem.Egyszóval meglátod,hogy jön egy érzés,ami biztosan segiteni fog a névválasztásban.

2010. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak nevek,amikre azt mondtam régen ha majd gyerekem lesz az lesz a neve.Mikor terhes lettem,már annyira nem is tetszett.Szerettem volna egyszerű,kevésbé elterjedt nevet.Mikor egyik nap egy ujságot olvastam mikor valakinek a neve nagyon megragadott.Kérdeztem a férjem és azt mondta jobbat nem is adhatnánk.Nekünk igy sikerült nevet választani a kislányunknak.
2010. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a vezeték név szerencsés volt, hiszen majdnem minden passzol hozzá. (Kovács)

Egyébként nekem csak annyi kérésem volt a férjem felé, hogy lehetőleg szép hosszú nevet válasszon, ami illik egy kislányra is illetve egy nőre is. Egyik reggel a konyha asztalon találtam 1 listát, amire 3 nevet írt, és mire megjön a munkából legyen 1 aláhúzva.:) Ez a három név a Veronika Viktória Barbara volt. Ebből a Veronikát választottam.:) Hát így sikerült.

2010. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!