Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi napközi támogatás...

Családi napközi támogatás vagy munkanélküli segély?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakom, a környező városban dolgozom. Most tölti be a fiam a 2 évet, és visszamennék dolgozni. Helyben nincs bölcsi, csak egy családi napközi. Már be is írattam a gyereket, de most mondja a tulaj, hogy jövőre elveszi a támogatást az önkormányzat, így 15 e Ft-tal többe fog kerülni. Felhívtam az illetékest, azt mondta, hogy erre már nincs pénzük, mert sok a munkanélküli, akiket támogatni kell. Hát, akkor most én is álljak be közéjük? Arra van pénz? Azért ez nem egy faramuci helyzet? 50 e Ft-ért már nem éri meg nekem a családi napközi, akkor inkább elmegyek munkanélkülinek, és akkor adják a segélyt. Nem érné meg jobban nekik inkább a támogatás? Egyébként is kb. 3 gyerek járna ide a faluból, a többiek máshonnan jönnek. Az önkormányzatnak ez nem aprópénz? A családoknak viszont igen is számítana. Aztán meg jönnek a nagy demagóg dumával, hogy támogatják a családokat, meg nem értik, miért nem szülnek a nők, meg vissza a munka világába.

Mellesleg az is milyen dolog már, hogy vagy 2 évre előre le kell a helyeket foglalni, de 2 hónappal előtte szólnak, hogy most már nem támogatják. Természetesen sehol máshol nincs már hely februárra. Azt hiszem nem megyek vissza dolgozni.



2011. dec. 19. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sokára úgyis mindenki segélyből fog élni, hála az adóknak, amikkel a vállalkozókat és a nagy multikat sújtják.


Aztán, majd segélyre se lesz pénze az országnak, így kitalálhatod, hogy mi fog jönni .. ez a következő 5-10 év :))


Szép az élet! Kitartást!

2011. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon stupid helyzet... nem is értem, hogy gondolják, komolyan. A kormányotok által beígért mennyei mannából látom egyelőre semmi nem érkezik, de az elvárások meg a bőrlenyúzás az folyik ezerrel...

Egy erdélyi kismama.

2011. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Épp most találkoztam a polgármesterrel. Megkérdeztem tőle udvariasan, hogy mégis mi ennek az oka. Mire ő:


- Miért várod el tőlem, hogy támogassam a gyereked családi napközijét?! Mit vagy ezen felháborodva?! Ha akarod menj el munkanélkülinek, engem az sem érdekel.


Gál Attila Iszkaszentgyörgy.


Nem is értem, hogy lehet egy polgármester ennyire szociálisan érzéketlen. Persze egy a lényeg, ő jó zsíros fizetést kap a mi adóforintjainkból.

2011. dec. 19. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!