Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemesebb szülni 2012...

Mikor érdemesebb szülni 2012 végén vagy 2013 elején?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a gyenél a szülést megelőző év fizetését veszik alapul. E szerint 2012-ben született babánál a 2011-es évet 2013-as babánál a 2012-es évet nézik. Tehát, ha sokat leszek táppénzen a babával, akkor az eléggé lehúzza a 2012-es átlagbérem ugye? Tehát jobb volna mielőbb összehozni egy babucit, jól gondolom?
2011. dec. 28. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

A táppénz nem húzza le az átlagbéred, mert nem bérezett nap, így az összjövedelmedbe nem számít bele.

A gyednél nem a szülést megelőző évet veszik alapul, hanem az igénylést megelőző évet, vagyis olyan is előfordulhat, hogy 2012-ben szülsz, de a gyed alapja is 2012 lesz - hiszen a gyed igénylés csak a tgyás lejárta után indul.


Ha gyeden vagy az igénylést megelőző évben, akkor a következő gyed alapja az a jövedelem lesz, ami az előző gyed alapja is volt.

2011. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Ezaz, persze, gyártsad le a "babucikákat" minél előbb, minél többet, mostanában nagyon trendi ebből élni. Régen a kisebbségre fogták ezt az életformát, akkor szokás volt szidni őket, mára elég jól elterjedt az egész országban.

Aztán nyissál topicokat arról hogy neked mint mártíranyunak milyen nagyon nehéz a tucatnyi elhanyagolt, neveletlen kölyköddel mer "semmisegítségemnincs".

Undorító ami ebben az országban megy.

Na jöhet a lepontozás, sokgyerekes megélhetési anyukák!

2011. dec. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 9:11-es!!!


A 4:15-ös pedig egy ökör. Abba bele sem gondolsz, hogy már több éve házasok vagyunk a 30-as évein felett járunk és végre szeretnénk egy kisbabát, csak nem merjük bevállalni, mert úgy érezzük, hogy nem biztos, hogy mindent meg tudnánk Neki adni. Hát szívből kívánom, hogy neked sose legyen gyereked, mert nagyon sajnálnám azt akit egy ilyen ellenszenves embernek sem mondott valaki nevelne fel.

2011. dec. 29. 09:44
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nemcsak az az undorító, ami az országban megy, hanem az is, ahogy bizonyos emberek látatlanban, bármilyen körülmény ismerete híján ítélkeznek mások felett.

Tudod kedves ostobán ítélkező második válaszoló, ha használnád a józan eszedet, nyilván rájöhetnél, hogy azoknak az embereknek a többsége, akik munkából élnek, nem vállalnak túl sok gyereket, ellenben azt a keveset is jól meggondolják, mikor vállalják, hogy a megélhetésük ne kerüljön veszélybe.

Ők azok az emberek, akik a MUNKÁJUKKAL hozzájárulnak a gazdasághoz, és ők azok, akik a MUNKÁJUK okán joggal várják el, hogy ne haljanak éhen, ha már gyereket vállalnak.

Tudod, én pl. három gyereket szeretnék, nem azért, mert megélhetési anyuka lennék, hanem mert ennyit megengedhetünk magunknak - ha minden jól megy. (lehet marad kettő, így kisebb a létbizonytalanság). Ugyanis több, mint 10 éve dolgozunk, és fizetjük a kemény adóforintokat, és spórolunk magunkon, hogy létrehozhassuk az álmunkat, a nagy családot.


És még egy gondolat, csak azért, mert látom, nagyon nem vagy képben (és azért nem vall túl sok észre az sem, hogy alapvető információk állnak a rendelkezésedre, mégsem látod a fától az erdőt) - ma Magyarországon nem annak érdemes szülni sok gyereket, aki megélhetési gondokkal küzd, hanem annak, aki sosem küzdött ilyennel - lásd családi adókedvezmény...

ÍGy a megélhetési anya, mint olyan, már kizárólag annál a rétegnél van, ahol 8-9 gyerek is világra jön. Az 1-2 gyerek nem ez a kategória, kedves elvakult buta habzószájú hozzászóló.


Kérlek mielőtt ilyen agyatlanul megnyilvánulsz, GONDOLKOZZ!

Nem az a legnagyobb baj, hogy a cigányok 100 gyereket szülnek a pénzért, hanem az, hogy az olyanok, mint te is, kihagyják a gondolkodást.

Agyatlan emberek országa meg mindig gáz lesz.

Legalább hagyd békén azokat, akik használják a fejüket.

2011. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Köszönöm kedves kívánságod, de sajnos nem jött be, mert a babánk már úton van. 28 hetes vagyok, de odáig még nem jutottam el, hogy azután lihegjek, hogy mennyi gyest, cs.p-t meg egyebeket fogok kapni. Nem vagyunk milliomosok, de ettől függetlenül eszembe nem jutna ilyesmin gondolkodni, nem ez a szempont a gyerekvállalásnál nálunk, hogy hogyan lehetne a legnagyobb hasznot húzni a gyerekből.

Tudom, hogy tök felesleges tépnem a számat. Ez most egy jelenség ebben az országban, sok bamba anyuka a "teszkóba" jár kirándulni, a tucatnyi elvadult kölyke meg a bolt különböző helyiségeiben bontogatja a csokikat vagy hisztizik. Ez van, idáig süllyedtünk ebben az országban, el kell fogadni, vagy el kell innen húzni, ahogy mostanában az összes értelmesebb ember teszi... szomorú...

2011. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Még mindig fenntartom, hogy nem az sokkal szomorúbb, hogy nem gondolkozol. (hogy ennek az-e az oka, hogy nem használod az agyad, vagy az, hogy nincs is, azt nem tudom, szerencsésebb lenne az első variáció, mert akkor legalább még a remény meglenne a változásra).


Nemcsak azon nem gondolkodsz, hogy mennyi pénzt kapsz, ha gyereket szülsz (bár egy felelősségteljes szülő ezen is elgondolkodik, tekintve a mai bizonytalan helyzetet) hanem egyáltalán semmin.

Tény, hogy élhetsz nagyon jó viszonyok között, úgy, hogy nem kell aggódnod még az unokáid megélhetése miatt sem, de nyilván nem ez az általános, így ha ebben a helyzetben vagy, akkor még nagyobb ostobaságra vall, hogy le mered írnia fenti reakciódat. Ha meg nem vagy ebben a helyzetben, akkor pláne nagy ostobaságra vall azt hinned, hogy nem kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor igenis számít, hogy havonta 98 ezret, vagy 25 ezret kapsz (ugye nem mindegy?).

És ha valaki fizetésből él (gondolom tudod, miről beszélek, ha meg nem, akkor pláne nem értem, miért érzed magad feljogosítva a fellengzős véleményedre), akkor neki számítani fog, hogy a fizetése felét, vagy 3/4-ét kapja két éven keresztül.

Ha neked nem számít, hurrá, szerencsés vagy - de ettől még nem tűnsz kevésbé butának és szemellenzősnek.

És még egy utolsó gondolat:

Addig nem is lesz normális élet Magyarországon. amíg az emberek nem használják az agyukat. Sajnos te is erre vagy roppant szomorú példa:(

2011. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem bírom ki, hogy ne reagáljak a "kedves" és "értelmes" második válaszolónak.

Nekünk már volt egy kisfiúnk, mikor a tesón kezdtünk el gondolkodni, mindketten diplomásak vagyunk, dolgozunk. De van egy egy svájci frank hitelünk, így 10-20000 forint havi különbség most sajnos nem mindegy.

Tudom, hogy az össze-vissza csaló embereknek, meg a fél millás havi keresettel élőknek ez nem számítana, nekünk igen. És képzeld, mi is megnéztük, mikor lesz a legideálisabb a kistesót összehozni, és nem azért, hogy minél többet gomboljak le, hanem azért, hogy fel is tudjam nevelni.

Az a baj, hogy meg sem próbálsz belegondolni abba, hogy más háztartásba pici is számíthat. És ha tudnál olvasni, rájöttél volna, hogy a kérdező dolgozik.

De tudod, mit? Mikor már nem bírod a munkát, ne táppénzre, vagy szabira menj el, mert akkor ez is az állam lehúzása.... És aztán a többi járandóságot sem fogod nyilván igényelni, ugye?


Kedves Kérdező!

Először is sajnálom, hogy Te is belefutottál ilyen értelmes, és felettébb hasznos válaszokba....

Nem tudom, milyen munka viszonyod van, leírom, nálam mi volt. A 2010es évem viszonylag jó volt keresetileg (tanár vagyok, szóval nem kell nagyra gondolni, de nem csak fél állásom volt, hanem végre egész...)ezért 2011re terveztük a bébit, úgy hogy mikor betölti a fél évet, még akkor is 2011 legyen, hogy a tgyás, és a gyed igénylésénél is ezt vegyék figyelembe.

Közben ahogy terhes lettem, megszűnt az egyik munkám (a 3ból), de rákérdeztünk, azt mondta a TB-s pasi, azért ez is beleszámít majd a tgyásba, gyedbe. Majd mikor 30valahány hetesen elmentem táppénzre, ott is kirúgtak (óraadó voltam, hosszú történet, meg is tehették, meg nem is) így csak 1 állásom maradt a szülés idejére, de a TB-s pasi azt mondta nem baj, 2010 alapján lesz kiszámolva...

Aha, hát nem így volt, valóban 2010, de csak annál a munkaadónál, akivel a szülés alatt is volt érvényes munkaviszonyom. (persze, hogy ez volt a legrosszabbul kereső melóm....)

Hát így jártam, remélem tudsz belőle hasznosat is kiolvasni.

2011. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 9:21 hogy megosztottad a történetedet. Diplomás közalkalmazott vagyok, így nem sok a fizetésem és sajnos tényleg meg kell, hogy gondoljuk, mert házfelújítás közepette járunk és muszáj volt hitelt felvennünk, habár már régóta gyűjtjük az LTP-t, és próbálunk mindig félretenni, nagyon nehéz kettőnknek is megélni.
2011. dec. 30. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 2009. februárjától táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. A táppénzem összegét ugye a 2008-as év alapján számolták ki. 2009. szept. végén született meg a kislányom, kaptam a TGYÁS-t is rendesen, majd a GYED-et már 2010-ben igényeltem, így annak az alapja a 2009-es fizetésem volt. És mivel a táppénz munkaviszonynak számít, így gondolhatod, mennyi volt a gyedem. 43 ezer. :S
2012. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, neked nem a táppénz miatt lett 43 ezer a gyeded, hanem azért, mert amikor te lementél betegállományba, még járt a betegszabadság a veszélyeztetett terheseknek is.

És mivel neked 2009-ben 1 hónap jövedelmed, és 21 nap 70%-os jövedelmed volt, így ez lett a gyed alapod.

A táppénz nem számított bele akkor sem, és azóta sem az ellátások alapjába, mert nem bérezett nap.


A betegszabi meg már nem játszik veszélyeztetett terhesség esetén.

2012. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!