Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak három kiskorú gyermeknél...

Csak három kiskorú gyermeknél lehet egy anya főállású anya? És ha egyik a háromból betölti a 18-at, akkor már végeszakad? És mennyi nyugdíjt kaphat az, aki egész életében főállású anya volt?

Figyelt kérdés
Ugye nem csak fogyatékos gyerek esetében lehet valaki főállású, és minimum hány gyereknek kell hozzá lenni, és ha felnő az egyik, és két kiskorú marad, akkoris maradhat a helyén az anya. hol kell elintézni azt, hogy főállású legyen valaki? és emellett kaphat valaki segélyeket? Beszámít a munkaviszonyba, és ezalatt havonta mennyi összeg jár? itt is számolják a táppénzt? gondolom azt nem. És hány évesk orig számit az anya főállásunak, vagy ez kortalan, amig a gyerekek fel nem nőnek? Mindenkinek joga van főállású anyának leni, ha nagycsaládos? És ikreknél is érvényes ez? Ugye nem kötelezhetnek egy anyát, hogy helyette valaki más menyjen gyesre a szoptatás meg az anya-baba kapcsi miatt?
2009. máj. 20. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:

hallottam a lgkisebb gyerek 8 évesk oráig tart ez. és ha zsületik egy negyedik gyerek, de a többi sem nagykorú még, akkor folytatódik a hivatásos anyaság? és ha a legkisebb mondjuk 5 éves, akkor nem köteles annyi időt az oviba lenni, mint az akinek nem főállású az anyukája, csak mert van ki hazavárja?

és egy főállású anyak öteles dolgozni mellette részmunkaidőbe, ha a gyes már nem járna, és kai alapból főállású anya, annak az első három évben nem jár külön gyes, hanem a gyes helyett van?

2009. máj. 20. 22:20
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Már valahol volt erre a kérdésre egy válasz, de a Te kérdésedre Nekem ugyanaz a véleményem, amit már valaki leirt.

Hogy miért kapjon az az anya az államtól bármilyen juttatást, ha 3 gyerekből csak épp 1 van 3 év alatt. A többit nem Ő neveli teljes munkaidőben, hanem az óvonő, tanitó.

Sajnálatos, de épp ma taliztam egy bácsival, aki büszkén mondta, hogy végre mind a 2 lánya főállású anya lett. A nagyobbik lányánál 6, a kisebbiknél 3 gyerek van!!!

Egyetlen egy munkanapjuk még nem volt az életben és várják az állambácsitól a nyugdijat???

Nevetséges!!!

Én 37 éves vagyok, 14 hónapos a lányom. Végre én is kapok valamit az állambácsitól, bár a szoc.pol-ról kapásból lekéstem, de hát volt önerőm, mert dolgoztam, tudtam épiteni, most pedig nem sirok, hogy legyen miből eltartani a lányom, akinek az apukája sajnálatos módon feléje se néz!

2009. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fogyatékos gyerekkel lehet.

3 gyerek kell hozzá minimum.

Ha az egyik betölti a 18-at és nincs 3 másik kiskorú, akkor vége.

Segélyeket lehet kapni.

Beszámít a munkaviszonyba, havi 28.500 Ft.

Nincs táppénz.

A legkisebb 8 éves koráig tart, vagy ha nem marad 3 db, 18 évesnél kisebb gyerek.

Ikreknél is így van.

Nem kötelehzetnek, hogy ne az anya menjen gyesre, szabadon választható.

2009. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok, a kommentet most láttam csak:

Ha születik 4. gyerek, akkor is jár tovább.

Az oviból amúgy is bármikor elhozhatod, ha gondolod! AKár minden nap ebéd után, avgy ahogy neked tetszik.

Nem vagy köteles dolgozni mellette, de megteheted, 4 órában.

Mivel a gyes összegével egyezik, ezért szerintem mindegy, hogy melyik jár, ugyanannyit kapsz. Maximum technikailag számít a dolog, hogy mit kell ügyintézned.

2009. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez a 8 éves korhatár viszont kicsit tévedés. 8 éves kor a végső korhatára annak, hogy egy gyerek iskolába menjen. De amúgy betöltött 6 éves kortól lehet egy gyerek iskolás, szóval ha a legkisebb 6 évesen megy iskolába, akkor csak addig jár.
2009. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, mert olvastam hasonló kérdést és ott az volt a válasza a legtöbb felhasználónak, hogy a legkisebb gyerek betölti a 8 évet, csak addig megy ez az egész folyamat, akkoris ha a legnagyobb még nincs nagykorú, kivétel ha aí háromból kettő még fiatalkorú, akkoris ha több mint 8 éves és születik egy negyedik gyermek, aki nagyon kicsi még :)
2009. máj. 21. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!