Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mikor vallalnad a harmadik...

Te mikor vallalnad a harmadik gyermeket? Mennyi idot varnal a masodik gyermek utan, ha mindenkeppen varni kellene?

Figyelt kérdés

Igazabol meg csak nagyvonalakban beszelunk a harmadik gyermekrol, az biztos, hogy lesz, az nem biztos, hogy mikor. Kivancsi vagyok, hogy mas hogyan vallalna a helyunkben.


Azzal nem kell foglalkozni, hogy mennyi idom van meg szulni, mert meg csak 28 eves vagyok, meg 10 ev mulva is szulhetnek esetleg.


Az elso ket gyermek kozott tervezettek kicsi a korkulonbseg, alig tobb, mint egy ev. Ok most 2 es 3 evesek.

Ha a gyerekek kozotti szoros kapcsolatot nezem, akkor talan most johetne a harmadik gyermek, mert akkor valoban egyutt nonenek fel.

De szeretnek dolgozni ismet, nem csak penz miatt, hanem azert is, hogy ne veszitsek sokat a "tapasztalatombol".

3-4 ev mulva viszont mennek suliba a gyermekeink, ez a ket ev eleve nehez lesz nekik, nekunk is, be kell oket szoktatnunk, nem biztos, hogy jo otlet lenne akkor "adni" nekik kistestvert, amikor eleve van egy nagy valtozas az eletukben.

De az is bennem van, hogyha 7-8 ev lesz az elso ket gyermek es a harmadik kozott, akkor mar legkisebb felig-meddig egyke lesz, hiszen sok mindenbol kimarad, amit a nagyok mar csinalhatnak.


Mindegyik valasztasnak lenne elonye es hatranya is.

Te melyiket valasztanad a helyunkben?


2011. dec. 29. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak azt tudom mondani hogy kicsi korkülönbséggel szerintem ne. Én is alig vártam hogy menjek dolgozni sok értelemben de terhes lettem a harmadikkal védekezés mellett. Persze megtartottuk, de borzasztóan fárasztó 3 kicsi gyerek (5,3,1 évesek most) Mondjuk sok mindentől függ, van e ovi felveszik a 3 éves kortól a középsőt is stb. Nálunk nem. Csak a legnagyobb ovis, de az meg szorgosan hordja haza a bacikat a kicsiknek.

Szóval én egyértelműen a nagyobb korkülönbség mellett vagyok. Szóval olyan 6-8 év vagy 5-7 Tehát a legnagyobb minimum 7 a középső 5.

De amúgy mi eredetileg úgy terveztük (és nekem ez tetszik a legjobban) hogy 2 gyerek kis korkülönbséggel ( én 26 voltam mikor az első született és most vagyok 31) fiatalon, aztán egy 10 év múlva egy utolsó. Addigra a kettő már nagyobb, mi meg még babázhatunk egyet:)

2011. dec. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam 13 hónapos volt,mikor az öcsi becsúszott egy nem védekezésből. Most a nagyobb májusban lesz 5éves,a kisebb márciusban lesz 3éves . Már terveztük a harmadikat nyár óta, volt egy vetélésem szeptemberben,így csúszik a dolog. Jelenleg 8 hetes kismama vagyok. Mi úgy döntöttünk,hogy szépen egymás után jöjjenek,mert együtt felnőnek,nem lesz nagy korkülönbség és ha mind jár oviba-iskolába már én is könnyebben vissza tudok menni dolgozni.
2011. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi most várjuk a 3.-at. A születésekor a tesói: 4 és 2,5 évesek lesznek. Nekünk ez így azért jó, mert én nem szerettem volna visszamenni a gyerekek között dolgozni, nálunk akkor is beveszik a gyereket 3 éves korukban az oviba, ha év közben vagyunk vagy ha otthon vagyok 1-2 kicsivel.


Nekem is két tesóm van, ez jó volt. Az kevésbé, hogy én vagyok a legidősebb, a tesóim és közöttem 6-8 év van. Ez szerintem már sok.

2011. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok, még eszembe jutott hogy az is befolyásoló lehet hogy van e segítséged elérhető közelségben vagy úgy egyáltalán, meg mennyire vagy mobilis, van e kocsid, autód stb.

Mert nálunk pl. nekem nincs jogsim, autóm se, a férjem rengeteget dolgozik, nagyszülők nincsenek, egyéb rokonok egy része külföldön stb. Tehát ha mondjuk egyik nagyon beteg vagy bármi helyzet van, rángathatom az összes többit is magammal gyalogosan, stb. esti fürdetésről, etetésekről nem beszélve amikor még a nagyobbak is túl kicsik ahhoz hogy önellátók legyenek legalább részben és mindegyiknek egyszerre kell valami, türelmük pedig zéró.

És mindezt úgy hogy soha egy percre se tudod másra bízni őket. Szóval ha ezek a feltételek jobbak, akkor akár jó is lehet a kisebb korkülönbség.

2011. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azt akartam írni van e kocsi, JOGSID ...bocsi
2011. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, hasznosak voltak!

Segitsegem egyaltalan nincs, kulfoldon elunk, nagyszulok messze, csak evi 2-3 alkalommal talalkozunk veluk.

A ferjem eleg sokat dolgozik, de amikor itthon van, akkor segit, illetve ha van ideje, akkor atveszi mindket gyereket, hogy kicsit levegohoz jussak. Bebiszittert tartosan nem szeretnek fizetni, jelenleg is van, de ez csak havi 1-2 estet jelent, amikor a ferjemmel kimozdulunk, nap mint nap ilyen segitseget nem tudnek megfizetni.

Autonk van, itt all egesz nap, jogsim is van, de egyaltalan nem vezetek. Viszont pont emiatt olyan kornyeken kerestunk hazat, ahol mindent konnyen elerek gyalog. Az ovi es a suli par percre van gyalog, egy hatalma park 10 perc seta, bevasarlo utca 5 perc. Van kertunk is. A ferjem pedig ugy szokta meg, hogy nagyon rugalmasan bevasarol, mivel a munkaja miatt O egesz nap autozik/motorozik tolunk nem olyan messze, igy ha kerem, akkor barmikor hazahoz barmit. Persze ez valtozhat is.

Hat igen, nem egyszeru kerdes. A fizikai reszeben az nem lenne gond, hogy elbirok-e harom kicsi gyerekkel, inkabb az ejszakazasok ujrakezdesetol felnek, ha most jonne harmadik baba. A kisebbik fiam ket eves es meg mindig atlag 3szor ebredek hozza ejjel. Ha lenne egy babank ismet hasonlo kivitelbe, akkor kb nem is aludnek.

De a legnagyobb visszatarto ero most a munka, mindenkeppen dolgoznom kellene most 2-3 evet.

Nah, majd megalmodjuk. most hogy szamolgatom talan meg az is megoldas, hogy ugyis max tavasszal dolgozni kezdek, kb masfel ev mulva elkezdhetnenk probalkozni, a terhesseg is 9 honap, azalatt is dolgoznek ugyis, akkor az mar tobb, mint ket ev lenne. Es a pici abban az evben szuletne mielott a nagyobbik gyermekem megkezdi rendesen az iskolat, tehat nem egyszerre jonne ez a nagy valtozas.


Koszonom a valaszokat meg egyszer!

2011. dec. 30. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!