Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan 2 éves lesz a...

Hamarosan 2 éves lesz a lányom (1 hónap múlva), de 3 éves koráig itthon maradok vele, kis tesót szeretnénk. A munkáltató felé ilyenkor milyen kötelezettségem van? Mikor kell elintézni a gyed-ről gyes-re váltást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár most is elkezdheted intézni, mert a gyed automatikusan megszűnik, a gyes igénylésnél pedig meg kell jelölni, mikortól kéred.


Ha anno a munkahelyeden a kicsi 3 éves koráig kértél fizetés nélküli szabit, akkor most további teendőd nincsen, de ha csak két éves koráig, akkor azt is intézd most, hogy újabb egy évre engedélyezzék.

2012. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de anno tőlem nem kérdezték, hogy meddig leszek itthon a kicsivel, most volt 20 hónapos. Ilyenkor mi van?
2012. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem sem rémlik, hogy kérdezték volna, hogy meddig leszek itthon vele, amúgy ez melyik nyomtatványon van (ha van ilyen), hogy utána tudjak nézni? Akkor a gyes-t már el lehet kezdeni intézni.
2012. jan. 1. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy kapjatok gyedet, kérnetek kellett fizetés nélküli szabadságot a munkahelyen, mert anélkül nem kapnátok. Ha nem tudjátok meddig kértetek, akkor egyszerűen fel kell hívni a munkahelyet, és megkérdezni.
2012. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az jó, mert Én nem írtam alá semmit. Április végén szültem és szóban megbeszéltük, hogy meddig dolgozok (április eleje). Utána a kórházból telefonáltam a munkaügyisnek, hogy megszületett a baba, azóta nem is voltam bent! Ez alapján ha nekem csak 2 évig van "szabadságom" és mégis 3 évig maradok akkor mi van? Annyi a munkahelyemnek ha nem változtatják meg 2-ről 3 -ra?
2012. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, kötelesek 3 éves koráig adni, ha kéred. Mondjuk nagyon érdekes, hogy nem írtál ilyet alá, mert ezt a munkahely önállóan nem adja (nem is adhatja), csak te kérheted, ám ha kéred, köteles biztosítani.


Amúgy meg miért lenne annyi a munkahelyednek? A fizetés nélküli szabadság és a felmondási védelem, ami a kicsi 3 éves koráig jár, nincs ilyen összefüggésben egymással.

2012. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem emlékszem ilyenre. De akkor megkérdezem a munkáltatót az a biztos. Köszönöm a válaszokat. :)
2012. jan. 2. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!