Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell jelezni a munkálta...

Hogyan kell jelezni a munkáltató felé, hogy 2 hónap múlva jönnék vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
2 hónappal előtte szólni kell, ugye. De bemegyek a munkahelyre, és közlöm a műszakvezetővel(a főnök nagyon ritkán megy be 1-1 órára) ezt a tényt? Vagy a fő főnöknek kell bejelenteni? És egyáltalán szóban is elég közölni, vagy írásban kell? Hogyan szokták ezt csinálni, Bocsi a sok kérdésért, de még tapasztalatlan vagyok ez ügyben, és már kivagyok ezzel a munka témával. Köszi a válaszokat.
2011. okt. 20. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Irj egy levelet, melyben leírod, hogy xy nevű gyermekem után igénybevett fizetés nélküli szabadság ekkor és ekkor lejár, (vagy lemondod), és kéred, hogy a tényleges munkábaállás idejéről, valamint a bentlévő szabadságaid mértékéről tájékoztatni szíveskedjenek.
2011. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És bocs, ha hülye kérdés, de kézzel írjam meg, és postázzam (esetleg beviszem), vagy emaiol-ben?
2011. okt. 20. 11:58
 3/7 A kérdező kommentje:
*email-ben
2011. okt. 20. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a következőképpen működik: bemegyünk a céghez és az illetékes ügyintéző kiszámolja, hány nap szabi jár, míg otthon voltunk. Az én lányom nem lesz még kettő éves, mikor elkezdi a bölcsit. Onnastól nem jár nyilván a GYED, de arról külön lemondó levelet nem kell írnom, a munkahelyem intézi. A tervezett munkába állás előtt nálunk egy hónappal írni kell egy levelet a fő-főnöknek (Igazgatónak) címezve, melyben le kell írni, hogy ettől és ettől az időponntól kérem megszakítani a fizetés nélküli szabadságomat. Kb. ennyi. Ők erre írásban reagálnak.
2011. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a levelet küldtem el tértivevénnyel feladva:

dolgozomami.hu/mintanyilatkozat.odt

2011. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem jó a link, de bemásolva nekem megnyitja az oldalt, próbáld meg.
2011. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És kézzel írjam meg? Úgy jó?
2011. okt. 24. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!