Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az újonnan...

Mi a véleményetek az újonnan visszahozott szocpolról? Hol érdemes utána érdeklődni? Mennyi a havi törlesztőrészlet, ha a 2 gyerekes kategóriát vesszük? Mennyi időn belül kell meglennie a 2 gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont most akartam én is kédést kiírni, bocsi,hogy nem tudok válaszolni,de engem is nagyon érdekel.
2012. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most kutakodtam kicsit:

[link]


sok mindent megtalálsz,de nem igazán egyértelmű.


Ha csak új ház vásárlására vagy építésére lehet igénybe venni,akkor mit bővítessz egy lakószobányi nagysággal???


"1.olyan építési munkákra, amelyek eredményeképpen 50%-ot elérő arányban az igénylő tulajdonában lévő lakása, a lakás hasznos alapterületének növelésével legalább egy lakószobával bővül"


vagy ugye azt mondták,hogy nem lehet a neveden lakás, akkor hogy bővítessz???


Sztem nem lefutott dolog még ez, de kíváncsian várom a fejleményeket,mert van egy lányunk,és érkezik idén a ksitesó is, bővíteni szeretnénk!!

2012. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Használt lakásra félszocpol jár, én is végigolvastam. Nekem mondjuk kicsit felháborító a korhatár, meghúzták 35 évnél. Az mit csináljon, aki nem ingyenélő c--gány és először tanult, utána dolgozott, majd pont kiesett az előző szocpolból, mert már nem lehetett igényelni, mostnara meg a férje már elmúlt 35???
2012. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, pontosan úgy vagyunk, mint az utolsó. Én is kíváncsi vagyok. Bár eddig sose kaptunk semmit, úgyhogy nem nagyon csodálkozom.
2012. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs,de ez engem is érdekelne!
2012. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az egész szocpol dolgot, régen is és most is lehúzásnak tartom.

Hiszen egyrést ki van kötve mennyiért is kell költségvetést készíteni. Unokatesómék annó 6 millióból ki tudták hozni a házat, a bank azt mondta, nem 10 millió. Ezzel csak az a gáz, hogy 7 millióról kellett nekik számlát vinni. Plusz 1 milliót el kellett költeniük, hogy kapjanak 1 vagy 1,5 millió forintot.

Ráadásul ha mindenről számlát viszel, akkor befizetsz az államnak 27% ÁFÁt plusz a vállalkozó a többi járulékot, ebből kapsz vissza egy egész kis bagónyi összeget.


És egyébként nem veheted csakúgy fel, mert bank adja, készenlétnek megfelelően. És minden kiszállásért 15 ezer forintot számoltak fel, vagyis az értékbecslő költségét, azért csak 90%-OS készenlétnél volt érdemes kihívni az értékbecslőt, de akkor ha 90% ban fel tudsz építeni valamit saját erőből már majdnem mindegy. De még így is jórészét lenyúlja a bank erre-arra.

Úgyhogy számold bele a banki költségeket a teljes összeget nem kapod meg.

2012. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF: Nálunk is úgy van, hogy a párom elmúlt 35 éves, augusztusban lesz 39...

Egy gyerekünk van, és szerettük volna igénybe venni, hogy bevállalunk még egy babát, de hova?!

Amúgy szerintem a bankoknál tudsz törlesztő után érdeklődni, ott pontos összegeket tudnak majd mondani neked.

2012. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!