Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Akinek van bankban...

Anyukák! Akinek van bankban megtakarítása, nem fél, hogy ha államcsőd lesz, elveszik a pénzt?

Figyelt kérdés
Engem nagyon foglalkoztat a téma,és nagyon félek,hogy a nehezen összekuporgatott pénzt elvehetik.Vagy csak én parázok nagyon?

2012. jan. 4. 18:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe se jutott.
2012. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is eszembe jutott, ezért már nincs is megtakarításom a bankban. Egyelőre kivárok, mi lesz, aztán meglátjuk.
2012. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még nem vagyok anyuka,de én is félek hogy gond lehet.
2012. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Ha államcsőd lesz, mire mennének a nehezen összekuporgatott pénzeddel? Hiszen akkor semmit nem fog érni a forint.

Nem vették el senkinek a pénzét államcsőd esetén.

Szerintem mindenkinek megmaradt a pengője például.

2012. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
akkor vegyük ki és vegyünk belőle valutát?de mit?Vagy vigyük külföldi bankba?
2012. jan. 4. 18:50
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ausztriába vittük. Egyetlen hátránya, hogy bajolós kivenni, de úgysem akarunk pár éig ahhoz hozzányúlni.


Amúgy valamelyik válaszolónak üzenem, hogy ha államcsőd lesz, akkor első intézkedésként a kivehető pénzmennyiséget fogják korlátozni - mire hozzájutsz, addigra valóban nem fog semmit érni.

Én emlékszem rá, amikor bejött a válság, akkor se lehetett hozzáférni az ingatlanalapú lekötésekhez:S Ami teljesen ésszerű lépés, csak ne az én zsebemre menjen. Na ezt nem szeretném megvárni. NIncs sok megtakarításunk, de nem is szeretném elveszíteni.

2012. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak az a kérdés mely ország valutája is legyen az, mert az EURO meg az UNIó még Magyarországnál is rosszabb helyzetben van, az USA most egy időre elkerülte az államcsődöt, de közel állnak hozzá.

Hát talán a svájci frank lehet.

2012. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Valutát ugyan úgy zárolhatnak.


Ilyenkor azért zároljáka számlákat, mert attól félnek hogy mindenki egynapon veszi ki a pénzét és össze omlanak a bankok így az országnak sincs esélye tovább lépni.


Nem veszik el a pénzedet csak nem nyulahtsz hozzá. vagy csak egy részéhez nyulhatsz. Ez mindegy milyen pénznem.

Külföldre viheted a pénezedet, de adóznod kell belöle (azt hiszem most már svájcban is de lehet ott nem). ahogy ha Mo-ra viszel x összeg felett akkor is adóznod kell (szenyóság mert pl évekig dolgozol külföldön és haza vinnél nagyobb összeget megint csak adóznod kell). vagy is mikor kiviszed is adózol meg mikor majd vissza hozod is adózol. oké feke´tén megteheted. de pl régen tuti adómentes volt svájc, rengetegen ott artják pl a németektöl a pénzüket. így a határon állandó ellenörzés van a német r´szröl és ha 10.000€nál többet akarsz bevinni az országba már adóztatnak is és még jol meg is büntetnek.


Szóval jobb ha otthon hagyod.

2012. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne megtakarított pénzem a bankban, tuti kivenném, és vennék inkább dollárt. Na jó, nem biztos, hogy pont dollárt, de valami viszonylag stabilnak számító valutát.

Amúgy egészen reális dolognak látom, hogy itt egy éven belül államcsőd lesz (de azért remélem nincs igazam), akkor aztán fel lehet kötni a gatyát.


De itt is erről folyik a diskurzus, érdemes néha ide is átnézni: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__252..

2012. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ
2012. jan. 4. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!