Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Államcsőd! Esetén? (folytatás...

Államcsőd! Esetén? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Tudom volt ilyen kérdés, de!

Tegyük fel csődbejutunk, amire állítólag van esély. Ilyen esetben nyilván az állam nem fizet, hogy csak a külföldi hitelezőknek, vagy csak nyugdíjat-béreket, esetleg felezik őket azt csak a jó ég tudja. Szóval ilyen esetben nyilván mindenki menekíti a pénzét, befektetését, a forint gondolom egyből a padlóra kerül?

mi jöhet ekkor 4-500 forintos Euró és dollár? Tegyük fel, hogy van dollárom, euróm stb.. ilyen helyzetben ha kockáztatok akkor tudok venni forintot vagy befagyasztják a pénzváltást is? persze kéz alatt gondolom ezután is lehetne venni?

itt az intézményes vásárlásra gondolok, pénzváltó, bank.

illetve az erősebb magyar cégek Richter, Mol esetleg OTp velük mi lenne?

gondolom az Otp esne és valószínű a többi is?


2012. jan. 3. 16:00
 1/5 A kérdező kommentje:

nem közvetlen csőd utáni helyzet vajon, hogy alakulna?

csőd után x idővel visszaáll a forint egy türhető szintre?

2012. jan. 3. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Forintot venni dollárért biztos, hogy tudsz. Fordítva már nem biztos.
2012. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Speciel a Richterről van ismeretem. Erős cég, bevétele elsősorban euróban van, nem forintban. Neki a gyengülő forint nem nagy probléma.
2012. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyenge forint miatt bukok rajta de az eddig megtakarított pénzemért Fontot veszek... nem tartom túl jónak a kilátásokat, szerintem belefuthatunk egy államcsődbe..
2012. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...
2012. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!