Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helo 2011. november 14 ig...

Helo 2011. november 14 ig voltam GYES-en utána ujra munkaviszonyba kerültem.2012 február 7 én fogok szülni. Mennyi lesz a GYED-em?

Figyelt kérdés
Tehát a munkaviszonyom nem lesz 180 nap. Itt kezdődik az én problémám, vagyis hogy nem tudom, mit fognak alapul venni.33 munkanapom van november 15től december 31-ig. Ebben a 33 napban körülbelül 6500 Ft a napi átlagkeresetem. KÉrdés hogy ezt vajon ők is igy számolják? Van-e vki hasonló helyzetben. Sajna az egészségpénztárnál nem voltak túl segítőkészek.
2012. jan. 5. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A tgyásnál a napi 6500 Ft-ot fogják figyelembevenni, de mivel nincs 180 bérezett nap, így a minimálbér kétszeresének a 70%-át fogod kapni.

A gyednél a kérdés az, hogy 2011. jan 1-től nov. 14-ig mit kaptál.

Ha gyest, akkor a gyededet a minimálbér után fogják számolni.

2012. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben felhívtam egy másik megyei egészségpénztárat(az én megyémben lévőben nem adtak korábban egyértelmű választ és az ügyintéző nagyon ingerült volt mikor tovább kérdezgettem)és ott azt mondták hogy a Tgyáshoz is és a Gyedhez is azt a kb. 33 munkanapomat fogják alapul venni,ami 2011 nov 15. és dec 31 között dolgoztam.

Most elbizonytalanodtam,lehet hogy rosszul mondták vagy félreértett az ügyintéző?

2012. jan. 6. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!