Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri a testvérfellépőt...

Megéri a testvérfellépőt megvenni? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Minden érdekel:-) A negatív és pozitív dolgok is.
2012. jan. 5. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Ha városban laknánk, azt hiszem vennék. Falun lakunk, így nem veszük. (Igaz, nagy település, de a városok forgalma össze sem hasonlítható.) A kislányunk betölti a 3 éves kort, mikor nyáron megszületik a kistestvér. Húsvétra kap egy biciklit, tesó érkezéséig szépen gyakorlunk vele. Úgy tervezem, hogy itt a falun belül a járdán biciklizik előttem meg a babakocsi előtt, ha dolgunk van valahol.

Sógornőméknél hasonló a szituáció, de ők városiak és tervezik is a testvérfellépőt.

2012. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány éves a gyereked?


Nekem 20 hós lesz a lányom mikor a tesó születik, és még nem tudom eldönteni hogy elég lesze egy testvéellépö vagy tesó kocsi kell.


De pl 2 év felett szerintem elég testvérfellépö.


èn olyat nézek amire ráülhet a gyerek. egyet használ a barátnöm, de az elég nehézkes. olyat néztem (láttam már élöben is) ahol ugy ül rajta mintha bicajon ülne.


Meg az is kérdés milyen babakocsid van. szerintem 4 nagykerekünél nagyon nehéz még azzal magad mögött lavírozni, de ha elöl bolygókerekü akkor nem olyan nehéz.


nekem az unokatesóm 4 éves volt mikor itt voltak nálunk. rengeteget sétáltunk volt egésznapos kirándulás városban is, és hát eléggé elfáradt, a fiuk vitték a nyakukban de már ök sem bírták (pedig egy fitt mozgékony kislány, és sportol is, de azért neki még sok volt egésznap). aztán úgy döntött mindnki az otlsó órában hogy inkább a 8 hósat viszik kézben (a lányom persze jött volna ki a kocsiból) és a 4 éves üljön a babakocsiba. ha lett volna testvérfellépö, semmi gond nem lett volna.

2012. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van. Mikor a pici született, "nagy lányom" 21 hónapos volt.

Alapból szerintem jó dolog, de valahogy mégsem vált be... Ha hosszú egyenes úton megyünk - jó! Van néhány kanyar - nehezebb. Boltba bemenni - lehetetlenség (nem lehet vele kanyarodni) Na, most vagy rossz fajtát vettünk, (férjem vaterázta) vagy én használom rosszul. Nem tudom. Mondjuk mikor dokihoz kellett sietni, vagy a bankba, akkor jól jött. De ha csak sétálni, vásárolni indulunk, nem használjuk. (városban lakunk). De így utólag már bánom, hogy megvettük.

2012. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van, és nagyon jó. Kedves utolsó, biztosan nem jót vettetek, mert a miénk szuperül kanyarodik, pedig én ikerkocsihoz csatlakoztatva használom sétára, visz szerencsétlen kocsi 30 kg-ot, nem mondom hogy nem egy torna nekem tolni, de nem is vészesen nehéz.

21 hónap van a lányom és az ikrek között. Nagyon megbántam hogy nem azonnal vettem, hanem már jó fél évesek voltak a fiúk, mikor rászántuk magunkat a testvérfellépőre. Nagyon szuper, nekünk olyan van, ami állós, de ülni is tud rajta a lányom ha akar. (mondjuk ő csak 89 cm még 3 évesen is), és a mai napig használjuk napi szinten.

Nyáron sokszor voltam velük a városban vásárolni egyedül, nem volt gond. Inkább nálunk az ikerkocsival van gond, azzal sok helyre nem férünk be. :-(

2012. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-) Akkor érdemes venni egy 2,5évesnek:-) Aki azt írta, hogy nem fordult könnyen a fellépő az milyen fajtát használt? Az ülős fajta mennyivel hosszabbítja meg a kocsit? Nálunk lift van, így ez is szempont.
2012. jan. 6. 08:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hónap van a gyerekek között, mi nem vettünk, akkor városban laktunk, nem hiányzott. Most vidéken lakunk, most sem hiányzik :)
2012. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!