Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet bébiszittert...

Hogy lehet bébiszittert találni? Csalódás ért-e már?

Figyelt kérdés

Hogy szoktatod össze a kisgyerekeddel? Nálatok van a kisgyerekkel, vagy esetleg elviszi? Hogy megy ez?


Nekünk se rokon, se ismerős nincs a közelben. Csak hát egy idegenben nehéz megbízni.


2 éves a kisfiunk.


2012. jan. 7. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egy bölcsis anyukától kaptam a bébiszitter elérhetőségét. Felhívtam, eljött hozzánk és elég hamar összebarátkozott a 2,5 éves kislányommal a fiatal hölgy. Talán azért, mert nincs anyja, így hamar össze tud barátkozni a hölgyekkel, mert végre ilyen is akad a környezetében. A doktornénit és a bölcsis néniket is egyből megszerette.


22F

2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok és babysitterként dolgozom mellette, alkalmi jelleggel, 3 családnál. Művelt, kedves családok. Szakirányú végzettségem nincs, de egészségügyileg képzett vagyok, tiszta, felelősségteljes személy, rugalmas időbeosztással.

Eleinte féltem, hogy mindenki szakképzett, tapasztalt sittert keres, de ez a 3 család lehetőséget adott nekem. Egy 2 éves, egy 3 éves és egy 6 éves kisfiúra vigyázok. Engem neten találtak a szülők, felhívtak, megbeszéltünk egy időpontot. Elmentem hozzájuk, leültünk beszélgetni, találkoztam a kisgyerekkel. Játszottunk, próbáltam ismerkedni velük, de inkább hagyom, hogy a kisgyerek tegye meg az első lépést. Szeretem partnerként kezelni és az ő ritmusához alkalmazkodni. Közben a szülőkkel kötetlenül beszélgetek, volt, aki kérdezett több mindent, volt, aki kevesebbet. Azt egyből látod valakin, hogy megbízható-e, ez bizalmi állás. 3 családból 3 meg is fogadott babysitternek, a 6 éves kisfiú szülei egyből kettesben is hagytak a kisfiúval, programjuk volt. A másik 2 családnál második alkalommal maradtunk kettesben, néhány órát.

A kisgyerekeden úgyis látod, hogy elfogadja-e az illetőt vagy sem.

Mindig én megyek a családhoz, ez főleg a kisgyerekeknek előnyös. Eleinte csak otthon, később el is megyek a kisgyerekért oviba, kimegyünk sétálni. Az egyik családhoz 2 alkalom után kulcsot kaptam, hogy tudjak közlekedni, de persze ez ritkaság és nem is várja el senki.

Szoktak sütivel várni, sokat beszélgetünk, tényleg nagyon aranyos családok. Én pedig szeretem a gyerekeket, bármeddig képes vagyok játszani velük. Érdekes módon mindenhol ment elsőre a délutáni alvás, a vacsora, fürdés, amiről azt gondoltam, hogy eleinte nekem nem engedik majd(mármint a gyerekek), hiszen nekik bízni kell az adott felnőttben.

Nagyjából így megy. Volt, aki kért személyigazolványt és felírta az adataimat, volt aki eleinte fél óránként telefonált, hogy minden rendben van-e.

Meg úgyis látod a hajlandóságot az illetőn. ÉN mindig végigkérdezek dolgokat:mit ehet, mit nem, mi a napirendje, allergiás-e bármire, hol vannak az orvosi papírjai(TAJ kártya, a biztonság kedvéért), szed-e gyógyszert, mit szabad és mit nem, mikor tegyem le aludni, biztonsági telefonszámok, ilyenek. Nem azért vagyok, hogy felülbíráljam a szülőket, szeretem betartani a kéréseiket. Ha valaki semmit sem kérdez az szerintem gyanús.

Remélem segítenek egy keveset a tapasztalataim.

2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!