Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlsúlyos kismama határozottan...

Túlsúlyos kismama határozottan látványosan hízik de állítása szerint kevesebb kiló mint volt? A hasa is nagyon nagy.

Figyelt kérdés

A barátnőm (?) valahogy mindenben túl akar licitálni, most éppen ezzel a súlygarapodás dologgal. Én terhesen 14 kilót híztam, átlagos testalkatú vagyok. 175 cm és 68 kilóról indultam,82 vel mentem szülni. Ő eleve nagyon túlsúlyos volt most 32 hetesen akkora a hasa mintha szülni menne már, a testalkata nem lett vékonyabb és nem diétázik (sőt..).

Olyanról hallottam már hogy a terhességi cukorbetegségben szenvedők diéta tartása miatt sokszor még fogynak is a terhesség alatt, de nála nincs ilyesmi.

Létezik hogy nem hízott semmit eddig sőt fogyott?? Persze múltkor tanácsadásra nem akarta hogy menjek vele (pedig mi meg babát méretni mentünk volna) mert ott nyilvános mérlegelés zajlik. Járt már valaki így túlsúlyos kismamaként? És ha ilyen nincs, akkor mit lehet ezzel kezdeni hogyan kezeljem? Engedjem el a fülem mellett a nyilvánvaló kamut??


2012. jan. 9. 15:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és Rubint Rékával példálózik hogy ő is csak 5 kilót hízott egész terhessége alatt és hogy milyen borzasztó sok a 14 kiló amit én híztam. Amiben kicsit igaza is van hiszen 14 kiló tényleg kicsit sok volt, de én legalább nem tagadom le :(
2012. jan. 9. 15:32
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem saját magát akarja ezzel nyugtatni. Kár erre bármit is mondani. Te le tudod adni hamar a felesleget, de neki még azt is le kell adnia ami már rajta volt. Én a helyedben csak mosolyognék ezen:) Úgyis látszódik majd szülés után mennyi maradt rajta, majd akkor mondhatja, hogy nem hízott, addig igazából senki nem tudja, hogy konkrétan mennyi is az annyi. Én is 14 kilót híztam és annyival mentem mint amennyivel kezdtem a terhességet, mert ami plusz volt rajtam mind víz volt, csak valahogy szépen eloszlott, nem nagyon vettem észre, csak a 38 héten amikor viszont az arcom is beduzzadt. Szóval minden relatív.
2012. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen jó lenne csak mosolyogni rajta csak közben meg ő olyan jókat köszörülte a nyelvét az én hízásomon...na mindegy ezért is írtam kérdőjellel a barátnőt mert mondjuk én a barátom kárán nem tudnék szórakozni...
2012. jan. 9. 15:41
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a terhesség elején fogyott és még nem érte el a kezdő súlyát???
2012. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...az lehet hogy nagy túlsúlynál minusz 6-8 kiló fel se tűnt és azóta csak azt hízta vissza...végülis lehetséges. Csak mondom, étkezésén mozgásán semmin se változtatott, akkor mitől fogyott teherbeesés előtt 6-8 kilót? Rosszul se volt a terhesség elején hogy esetleg émelygett volna vagy ilyesmi.
2012. jan. 9. 15:50
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Mindkét gyermekemnél nagy túlsúllyal (100 kg fölött) estem teherbe, 7-8 kilót híztam, a második babámnál úgy, hogy 4 kg az utolsó 1,5 hónapban jött fel.
2012. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Én is már sokszor gondoltam hogy hazudnom kéne pár kilót mert senki nem hisz nekem sem,én 115 kilóval kezdtem és még mindig annyi vagyok 33 hetesen is!A védőnő minden alkalommal meg is jegyzi ezt nekem,na és persze hozzáteszi azt is hogy ez nem baj,mert a babám jól fejlődik.Én most a negyedik babát várom a többivel sem igazán hiztam,elsőnél -6kg mert sokat hánytam,másodiknál +5,harmadiknál +3 kiló jött rám.Én keveset mozgom mert veszéjeztetett vagyok,viszont az étrendem az megváltozott,rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszem,az édességet pedig nem szeretem.


33hkm

2012. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát őt gyümit enni még nem láttam persze attól lehet hogy éjjel azt eszik:) viszont annál több pizzát gyorskaját fagyit sütit stb. De lehet csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy pár sütitől is hízok:)

Ja amúgy nem 110-115 kiló hanem olyan 90-95 (de hozzá 162 cm).

2012. jan. 9. 16:14
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem biztos ám, hogy kamuzik. Barátnőm 17! kg-ot fogyott a terhesség alatt és nem lehetett látni rajta. A hasa nőtt, és 120 kg induló súlynál fel sem tűnt ez a fogyás.

Amúgy meg döbbenten olvastam ezt a nyilvános mérlegelés dolgot! Nem tudom ki hogy van vele, de nem lennék hajlandó mások előtt mérlegre állni. Pedig én tényleg csak 5 kg-ot híztam az általad is említett cukorbetegség miatt. Szóval ez nekem döbbenetes.

2012. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az volt. Tök gáz. Dehát ez van itt így van megoldva (egy közös váró van ahol a védőnő kijön és mindenkit lemér ott vannak apukák hozzátartozók) ráadásul nekem már így súgta a végén a védőnp hogy na már csak halkan mondom, mert 80 kiló fölé sikerült kúszni...hát azért szerintem az nem volt olyan baromi sok hogy cikin érezzem magam.
2012. jan. 9. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!