Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Hogyan tudom megoldani, hogy ne legyen gond? Bölcsibe adnám kisfiam, de közben vele vagyok GYEDen,17hónapos és én 10+3hetes kismama?

Figyelt kérdés
Ma bementem a bölcsibe és van is hely,nem venném el mástól a helyet.Jövőre pedig már a kistesó után kapnám az ellátást.A munkáltató igazolná papíron,h visszavesz.Megtudhatja ezt az OEP?Az a gond ha most nem veszik fel,akkor 3-4éves koráig esélyem sincs közösségbe járatni.Mit tanácsoltok?
2012. jan. 3. 21:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Ha visszamész dolgozni, aztán elmész táppénzre akkor igen. Gyed alatt semmiképp. Az más kérdés, hogy minek vállalsz még egyet, ha az elsőt is elpaterolod a háztól?
2012. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Nem elpaterolni akarom.Szinte 2éves koráig csak délig lenne.Utána pedig úgy gondolom,h csak jó hatással van rá a közösség.ha nem érkezett volna a kistesó,akkor is 2évesen bölcsibe került volna.Ha most nem sikerül,akkor csak 3éves kora után kerülne közösségbe.
2012. jan. 3. 21:36
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
még 1,5 éves sincs,te pedig otthon vagy.szerintem melletted a helye.majd szeptemberben szerintem ráér bölcsibe menni.ha idén jelentkezel,biztos lesz hely szeptembertől.neki még te kellesz, nem a közösség.tavasztól tudtok majd menni játszótérre,ide-oda.én is két éves korától adtam bölcsibe,de én mentem vissza dolgozni.hamarabb nem adtam volna
2012. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
viszont szeptembertől nem veszik fel,mert kistesóval itthon leszek.A másik félelmem,hogy ismét kórházba kerülök,mint az elsővel.1,5hónapot szülés előtt.Nagyszülők dolgoznak,párom nem kap több hét szabit.Ez is egyik ok,amiért ez felmerült.
2012. jan. 3. 21:44
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
Szia, én ezekért az okokért nem adnám bölcsibe, ha kórházba kerülsz (ne adja Isten) akkor sem megoldás a bölcsi, ezt nektek kell valahogy megoldani házon belül, a gyerek társaságra még bőven ráér 3-4 évesen! Addig meg ott a játszótér, játszóház stb.
2012. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
51%

ha vissza is vesz a meló, te meg elmész táppénzre, a bölcsiben akkor is látni fogják, hogy nől a pocakod és amint megszülsz kiteszik a kisfiadat a böliből, mondván, hogy úgyis otthon vagy.

Csana? Magánbölcsi? Ott ez nem lehet probléma.

2012. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Ha kórházba kerülsz, attól még hozni és vinni kéne a gyerkőcöt a bölcsibe, nem?

Nálunk eleve nem vesznek fel olyan gyereket, akinek az anyja otthon van /várandósan vagy kistesóval/, függetlenül a helyszámtól.

A másik pedig, nem tudom hogy végig gondoltad-e ezt a döntésed a betegségek szempontjából? Egy friss bölcsis gyerek az első fél évben szinte állandóan kisebb-nagyobb betegségekkel küzd. Gondolom nem örülnél, ha a pár hetes baba is minden nyavaját elkapna. /az én fiamnak pl. bakteriális mandulagyulladása van -ezt csak gyerekközösségben lehet elkapni- 4 napig 40fokos láza volt. Egy csecsemőre ez életveszélyes és tuti 1 hét kórház. /

2012. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%

Én ennyire egyértelmű csalást nem csinálnék.

Mert a törvény egyértelmű, hogy nem lehetsz GYEDen, ha a gyermeked nincs otthon, mert gyermekgondozásra vagy otthon a pénzért.


Tudod egyet értek azokkal, ha az első gyereket elpaterolod otthonról, abban a korban, amikor közösségi nevelésre nincs szüksége, egy gyermekmegőrzőbe-hát...


Ha pénzre lenne szükséged, nyilván, nincs más választás, túl kell lépni azon, hogy ez van. De akinek nem dolgozni kell sürgősen visszamenni, hanem maradna az addigi ellátáson.

És sokan azon háborognak miért kötelező az ovi 3 éves kortól, mikor a gyerek még nem érett a közösségi nevelésre, inkább 4 éves kor kellett volna, te már 1,5 évesen nyomod be.


Ráadásul magaddal vagy ellentmondásba, van hely a bölcsibe, nem vennéd el a helyet más elöl, viszont ha most rögtön, nevelési év közepén nem kerül be a gyerek, akkor már esélye sem lesz. Ha üres a bölcsi, fél év múlva is az lesz. Szóval ez sem érv.

Ráadásul, ha szülsz és otthon leszel a második gyerekkel, szükséged sincs a bölcsire, majd az ovira 3 éves kortól.

2012. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Én először a kérdésedre válaszolnék. Nem lehet semmi problémád, ha csak! papíron vesz vissza a munkáltatód (ami természetesen a bölcsinek kell). Maradj otthon gyeden és majd egy kicsit gyesen is. Pihenj sokat és készülj a következő bébire. Kisgyerek mellett pedig nem sok lehetőség van pihenésre, no meg a sok házimunkára. Én is szerettem volna bölcsibe adni 2010 szeptemberétől a kislányomat és én is újabb gyermeket hordok a szívem alatt. Fel is vették a bölcsibe, elkezdtünk járni, 1 nap beszoktatás, 1 hét betegség, 3 nap beszoktatás, 2 hét betegség, aztán amikor kórházba kerültünk, akkor feladtam. Nekem nem ért meg ennyit a bölcsi. Azóta hetente 1x 2x bemegyünk délelőttönként a gyerekekhez, játszunk egyet, majd hazajövünk. Szerencsére nekünk megadatott ez a lehetőség. Persze, ha nem lett volna beteges, én is járattam volna. Igenis szüksége van - még, ha nem is minden gyermeknek - a közösségre. Látom azokat a gyermekeket, akik teljesen elvoltak kényeztetve, hogy nagyon jót tett Nekik a bölcsőde. Én pártolom az ötletedet. Csak ne legyetek nagyon betegesek, mert az úgy nem éri meg annyira. Persze az ovira már a kis immunrendszerük kialakul és talán nem fog problémát okozni a munkába állás sem.


Üdv: 30 hetes 3 gyermekes édesanya

2012. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy gondolom, hogy ez elég egyértelmű csalás, mind a munkahelyed, mind a te részedről. Ha bölcsibe jár a gyereked, akkor ne vedd igénybe a gyed-et, mert ez neked így nem jár.

Én is tudom, hogy vannak olyan munkáltatók, akik papíron igazolják, hogy visszaveszik a munkába az anyukát, aztán meg mégsem. Engem ez felháborít, mert az ilyenek miatt más, becsületes, valóban dolgozó anyák gyerekei nem tudnak bekerülni a bölcsibe, oviba. Nem vagy egyedi eset SAJNOS...

(nyugodtan lehet lepontozni)

2012. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!