Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több mint 1.5 éve van bejelent...

Több mint 1.5 éve van bejelentett munkahelyem, ha teherbe esem és onnantol kezdve papíron meg emelik a bérem változtat majd valamit gyed / gyes összegén?

Figyelt kérdés
érdemes-e? mert ha bejelentenek akkor a normál és nagyobb bejelntés közti különbséget nekem kellene fizetnem csak nem tudom az a kb5. hónap míg dolgozni tudok az alatt megéri e fizetni?
2012. jan. 9. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Megérné, de készülj fel egy nagyon alapos ellenőrzésre (meg a munkáltatód is). Erre ugranak az ellenőrők. Nem hülyék, pont ezért ülnek ott, hogy ezt ne lehessen megcsinálni.

Persze ők sem tudnak mindent, de azért beszélj erről munkáltatóval, mert nem mind örül neki, ha kivonul a kommandó hozzá és végig ellenőriznek nála mindent.

Barátnőmék megcsinálták, az unokatestvére volt az alkalmazott és talán még a gyerek másfél éves korában is ellenőrzésre jártak, be kellett mutatni az összes munkát, amit az illető végzett, kikérdezték milyen monitoron dolgozott, milyen színű a fal az irodában, főnököt, alkalmazottat egyaránt.

De egyébként nézz utána, egyáltalán mely időszak bére számítana, mert amikor ott dolgoztam (OEP) egy nő megszívta, mert hiába jelentették be, egy előző időszak bérét vették figyelembe így elúszott a pénz.

2012. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel mindig az igénylést megelőző évet nézik, ezért nem biztos, hogy mind a tgyás, mind a gyed vonatkozásában változtat valamit.

Pl. 2012. augusztusra van valaki kiírva, most megemelik a fizetését. Mivel a tgyást idén igényli, ezért a tavalyi jövedelem a mérvadó, de a gyedet már jövőre, azaz, ha augusztusig van 180 bérezett napja, akkor nyert vele. Ha nincs, akkor nem nyert vele.

2012. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!