Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi adókedvezmény és a...

A családi adókedvezmény és a kompenzáció ugye nem zárja ki egymást? Mind a kettőt igénybe lehet venni 2012-től?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint nem kizáró.

Most kaptam erről tájékoztatást,csak még nem tudtam elolvasni

2012. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A munkáltatóm szerint a kettő mehet együtt. Én pár napja töltöttem ki a papirokat, és tegnap küldtem be.
2012. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért zárná ki egymást?


Kompenzációt a munkáltató ad(hat)ja úgy, hogy megemeli az ember fizetését. Ha adja, akkor állambácsi állja egy bizonyos részét és nem esik el a cég pályázási lehetőségtől.

Családi adókedvezményt az állam adja, olyan formában, hogy kevesebb adót kell a munkavállalónak fizetnie.

2012. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de én kérdezni szeretnék, mert máshol nem találtam semmit.

A kompenzációhoz kitöltött nyomtatvány alapján fogják a családi adókedvezményt is megállapítani, vagy lesz neki nyomtatványa?

Tavaly ugye volt. Valamint én úgy tudom, hogy tavaly aki kapott családi adókedvezményt, az nem kaphatott bérkompenzációt. Bár most lehet hogy kaphat, mert ugye most az adójóváírást kivezetik.

Valaki írna nekem erről. előre is köszönöm. nagyon fontos lenne.

2012. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van idén is külön nyomtatvány
2012. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én külön nyomtatványokat kaptam a munkáltatómtól.

Mivel még a szabadságomat töltöm, e-mailben mindent elküldtek.

2012. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudnád nekem ide, vagy az emailemre elküldeni? Privátban? Valahogy? Mert én még nem kaptam a munkahelyemen. Csak a kompenzációsat.

Nekem ki kell töltenek a kompenzációsat, ha a garantál bérminimumot kapom, 94000 bruttót, és ugye az most 108000re növekszik? Vagy akkor nekem le van tudva így? Valamint a sorosságom is így le van tudva? Közalkalmazottként. Fontos lenne, kérem válaszoljatok.

2012. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok akinek a munkáltatója mindkettőt elküldte.

Ne haragudj, nem továbbíthatom, mert a munkáltató által szerkesztett, és csak a mi hivatalunkban érvényes. Kormánytisztviselő vagyok.

2012. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm mindenkinek, közben megkaptam a munkahelyen én is, csaká már meg voltam ijedve, hogy elmarad. Bár elég rövid idő van rá, hiszen meg kell hogy forduljon a házastárs munkahelyén is, na most akinek a központ netán messzi van, oda még el kell küldeni stb. Tehát ezt szerintem hamarabb kellett volna ideadni. Bár láttam, hogy a nav honlapjára is 9-én v 10-én tették fel. 17-ig le kell adni. Kicsit gáz. Ugyanis hétvégén a párom munkahelyén sem dolgoznak. Ha szerencsénk van postafordultával megjön, ha nem akkor szívás.
2012. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a garantált bérminiuma van akkor kell kompenzációs papírt kitöltenie?

Mivel ahogy a 94e-t megemelték 108e-re így ugye a nettó ugyanannyi lett. A régi és az új kalkulátorral számolva. Így én arra gondoltam, hogy nem kell kitölteni. Szerintetek?

2012. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!