Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennének annyira fontosak az...

Lennének annyira fontosak az elveitek szülőként, hogy ártsatok vele a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Pl. szabadelvű szülő, aki meg van győződve róla, hogy a gyerek MINDENT megtehet, viszont SEMMI se kötelező. Iskolában házi feladatot írni se, rendszeresen bejárni se...mégis állami iskolába íratja a gyerekét, aztán megsértődik, hogy pikkelnek rá a tanárok.

Vagy egyházi iskolába adja, mert az a jó suli, de közben hangoztatja, hogy ő ugyan nem hisz az ilyen hülyeségekben...

És sorolhatnám. Ismerek néhányat, kíváncsi lennék, mennyire gyakori.


2012. jan. 11. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, büszke anya akarok lenni, és azt akarom, hogy sokra vigye, de nem úgy, hogy mentesül minden alól!
2012. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa arra, hogy az elveit fontosabbnak tartja, vagy egyszerűen nem méri fel, hogy árt a gyereknek.
2012. jan. 11. 23:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Nézd, a fiam a világon a legfontosabb mindennél, és mindenkinél, (sőt, ölnék is érte!) SOHA nem tennék olyan dolgot, amivel ártok neki. Ezzel nem azt mondom, hogy mindent megengedek neki, természetesen megnevelem, de nem az elveim az elsők. Szeretném, ha remek ember válna belőle, egy értékes tagja lenne a társadalomnak. Kellenek elvek, de nem minden áron!
2012. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha elveim vannak, és azok ártalmasok a gyerekem számára, akkor ott baj van az elvekkel. Ha valóban azt vallom, hogy mindent lehet, de semmi sem kötelező, akkor nem gondolom azt, hogy a gyereknek fontosak a szabályok. A kérdésedben ez egy alapvető tévedés. Ha már felmerül bennem, hogy jobb a gyereknek, ha bizonyos dolgokat meg kell csinálnia, akkor nem is olyan erősek az elveim, hogy elveknek nevezhessem őket.
2012. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nincs tévedés a kérdésben. Nem rólam van szó.

Ez a szülő azt hiszi magáról, hogy hippi, a gyerekeit is így "neveli". Azt nem tolerálja viszont, hogy ezt nem fogadja el az iskola. Én úgy gondolom, ezzel árt a gyereknek, hiszen a gyerek érdeke, hogy tudjon alkalmazkodni és megfelelni. Nem értem, ha nem tetszik az iskola és a "világ" hozzáállása, miért nem keres olyat, ami megfelel a gyerekeknek, ha már nem akarja, hogy alkalmazkodjanak. Szerintem se állja meg a helyét elvként, de ő ezt nem érzi. Így érthető?

2012. jan. 12. 00:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Eddig is értettem. :)

De ha megnézed, magad is leírtad, hogy az, hogy a gyerek tudjon alkalmazkodni, csak szerinted az érdeke. Az anya szerint nem. Tehát az anya a saját felfogása szerint helyesen neveli a gyerekeit. És feltételezem, helyesnek tartja azt is, hogy abban sem alkalmazkodik a társadalomhoz, hogy másik iskolába viszi a gyereket.

Attól még, hogy szerinted vagy szerintem ez nem helyes, ő gondolhatja helyesnek. Erre próbáltam rávilágítani, nem tudom, mennyire lett tisztább.


Ha viszont ő úgy gondolja, hogy helyes, amit csinál, akkor miért változtatna? Ha szerinte ezzel jót tesz a gyerekének, akkor miért tenne másképp? Csak mert valaki más szerint ez ártalmas?

2012. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem érted.:)

Ez egy példa.

A kérdés az volt, hogy pl. pont Te így tennél-e hasonló helyzetben, vagy felülbírálnád az elveidet.

Szó sem volt róla, hogy meg akarnám mondani neki, mit tegyen. Szerintem nagyon ritka az ehhez hasonló szülő, csak kíváncsi lettem volna, ismertek-e ilyet, vagy ti magatok változtatnátok-e. Mert a példában említett szülő nem. Nekem ez nem probléma, mindenki úgy él, ahogy akar, csak hadd ne kelljen hallgatnom, hogy az egész világ ellene van.

2012. jan. 12. 08:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Te nem érted, hogy mit mond az egyik válaszolód:)


Mivel az anyuka ezt így látja jónak, ezért fel sem merül benne, hogy ezzel árthat a gyerekének, ergo miért is adná fel az elveit?


Egyébként erre én is kíváncsi leszek, nekem is van olyan ismerősöm, akik szabadon "neveli" (számomra ez nem nevelés, hanem ráhagyás, de mindegy) a csemetéjét. Nem mondja neki, hogy pl. ezt nem szabad, mert veszélyes, egyáltalán nem mondja, hogy nem. Félreértés elkerülése érdekében: nem a "nem" szót nem használja, hanem nem korlátozza (szerinte, szerintem pedig nem neveli). Másik pl. nem szól rá a gyerekére, ha az egy pofon kiosztásával elveszi a másik saját játékát, mondván, majd ők lerendezik (2 éves gyerekről beszélünk).


Csak ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy mi lesz, ha az én gyerekem fut össze egy ilyen gyerekkel?



Nálunk volt ilyen elv-fél-váltás:


Gyerek előtt: gyereknek a kiságyban a helye minden körülmény között.

Gyerek után: a gyereknek a kiságyban a helye, kivéve ha beteg :) Ha beteg valamelyik gyerek, akkor általában úgy szokott kinézni, hogy én alszom a szülői ágyban a gyerekkel, apa pedig a gyerekszobában. Ennek kizárólag kényelmi oka van, megint kisbabát várok, egyszerűbb odanyúlni és megnézni van-e láza, mint felkelni, átmászni apán (én alszom a falnál), a sötét lakásban átmenni a gyerekszobába... Plusz apa elég korán kel, nem szeretem megzavarni az álmát. Ő csak akkor kel fel éjszaka a gyerekekhez, ha én már kidőltem a csatasorból.


De ez sem azért lett másképp, mert nem értek már egyet azzal, hogy a gyereknek az ágyában a helye, hanem mert nekem így könnyebb.

2012. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nallunk van pontosan egy ilyen a csaladba. :)) A sogornom es a gyerekei (egy lany mag egy fiu). Mar felnottek de a ferjem meselte, hogy mivel a sogornom mindigis ilyen felfogasu volt a gyerekek azt csinaltak amit akartak. Meselte a ferjem, hogy sokszor jottek hozza latogatoba meg par evesen es a gyerekek mindent szetdobaltak, szetszortak, mindig mindent el kellett pakolni ha jonnek. A sogorno sosem szollt rajuk, mert barmit csinalhatnak. Mindig azt az elvet valotta, hogy ha valakinek nem tetszik akkor szolljanak ok a gyerekekre mert o nem fog. Suliba is hasonlo volt a helyzet. Hippi szabad elet, azt csinalok amit akarok felfogas. :) Mai napig ilyen a sogorno pedig mar elmult 50 eves. Viszont a gyerekek teljesen normalisak lettek. Semmi gond veluk. A lanynak mar van egy 2 eves kislanya a fiunak pedig normalis kapcsolata mar evek ota. Mindketto elvegzett egy egyetemet, jo munkahelyuk van. Tudom fura de tenleg igy van. Amikor a gyerekek elegge megnottek rajottek maguktol is, hogy az anyjuk nevelese valahol elut a tobbitol. :) Ha mar elersz egy bizonyos eletkort akkor a sajat eletedet te alakitod es te dontesz, hogy mennyire hasznositod vagy nem hasznositod azt amit otthonrol hozol magaddal.
2012. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8! Olvasd el az egyik kommentemet, amikor leírom, hogy TUDOM, hogy nem veszi észre a szülő, de továbbra sem ez a kérdés :)
2012. jan. 12. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!