Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennének annyira fontosak az...

Lennének annyira fontosak az elveitek szülőként, hogy ártsatok vele a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Pl. szabadelvű szülő, aki meg van győződve róla, hogy a gyerek MINDENT megtehet, viszont SEMMI se kötelező. Iskolában házi feladatot írni se, rendszeresen bejárni se...mégis állami iskolába íratja a gyerekét, aztán megsértődik, hogy pikkelnek rá a tanárok.

Vagy egyházi iskolába adja, mert az a jó suli, de közben hangoztatja, hogy ő ugyan nem hisz az ilyen hülyeségekben...

És sorolhatnám. Ismerek néhányat, kíváncsi lennék, mennyire gyakori.


2012. jan. 11. 23:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm mindenkinek!:)
2012. jan. 12. 13:15
 12/14 A kérdező kommentje:
Az én véleményem az, hogy ÉN feladnám az elveimet, ha látnám, hogy amiatt nem boldogul a gyerekem. Ha nem látnám, akkor meg én is biztos haragban lennék a világgal, bár szerintem az ok-okozati összefüggés világos. És valahol a példában szereplő szülő is tudja ezt. És továbbra is tartom, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2012. jan. 12. 13:19
 13/14 anonim ***** válasza:

Én akkor is úgy látom, hogy te nem érted :D (Ez már kezd egy burleszk filmhez hasonlítani... :)


Miért látná az összefüggést a nevelési elvei és aközött, hogy nem boldogul a gyereke? Szerintem az ilyen emberek pont azt nem látják, hogy ők a hibásak a kialakult helyzetért, hanem mindenki más, csak ők nem ("pikkelnek rá a tanárok"). Igen, ők haragban állnak a világgal.

2012. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

ok, én már nem szeretném, hogy megértsd, akkor csak fogadd el, én tudom, mert ismerem. De tudod mit, el se se kell fogadnod. :) Meguntam.

A nagybetűs a kérdés, az apróbetűs kiegészítés, csak PÉLDA. A válasz annyi lehetett volna: "igen", vagy "nem".

Köszönöm azoknak, akik megértették és válaszoltak.

2012. jan. 12. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!