Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igénylés? Segítene aki ért hozzá?

Figyelt kérdés

A férjem munkaviszonya jan 2-vel megszűnt jelenleg a felmentési idejét tölti jan 31-ig, munka nincs kilátásban egyenlőre. Eddig ő vette igénybe az adókedvezményt.

Én gyeden vagyok. Ha most én igénylem meg, akkor év közben lehet ezen változtatni, ha ő elhelyezkedik, vagy akkor egész évben én fogom kapni?


2012. jan. 12. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi a bruttó gyeded és fogod-e ebben az évben végig kapni?

2012. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom,hogy teljesen mindegy, hogy te vagy ő viszitek végig az évet, hisz pénzben az ugyan annyi



de biztos hogy lehet rajta változtatni ha szeretnétek


tavaly én is év közepe fele kezdtem el kérni

2012. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Majdnem max gyedet kapok, pár ezerrel kevesebb csak és nem tudom, hogy egész évben fogom-e kapni, elvileg szeptembertől megyek vissza dolgozni, de csak akkor ha a kicsit (Most tölti az 1 évet) felveszik bölcsibe. Ha nem veszik fel, maradok itthon.


Azt tudom, hogy év közben lehet igényelni, de hogy változtatni lehet-e rajta, ebben nem vagyok biztos.

2012. jan. 12. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
de miért akarnál változtatni rajta, ha mindenképpen lesz jövedelmed az évben?
2012. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel igénybe tudod venni teljes egészében az adókedvezményt és te vagy a biztos pont, hogy neked lesz egész évben jövedelmed, ezért célszerű neked megigényelni és nálad is hagyni!

2012. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, közben sikerült a férjem széthulló cégénél utána kérdezni, én veszem igénybe, egyébként azt mondták lehet rajt változtatni év közben is.

2012. jan. 12. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!