Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján ezt a dátumot...

Mi alapján ezt a dátumot írták a kisgyerekes bérlet érvényességi idejének?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltattam meg a kismama bérletemet. A fiam októberben lesz 3 éves, tehát a bkv honlapján olvasva a 3.szülinapja előtti napig lenne érvényes, mégis 2013.12.16-a van ráírva.


"Alapesetben a GYES a gyermek 3. életévének betöltéséig jár. Az ellátás megállapításakor nem lehet egy olyan konkrét időpontot megjelölni, ameddig az ellátás minden körülmények között folyósításra kerül. A kisgyerekes bérletre a jogosultság határidejét a gyermek születési dátumából kell meghatározni, mely adat a megállapító határozatban szerepel. A születési dátumhoz 3 évet hozzáadva és 1 napot levonva adódik az igazolvány érvényesítésének legkésőbbi időpontja. Például egy 2006. április 20-án született gyermek után 2009. április 19-ét kell figyelembe venni." - ezt írja a honlapon. Vagy valamit nem jól értelmeztem? De ez a dátum amit ráírtak, nekem sehogy nem stimmel.


2012. jan. 12. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Utána olvastam, és ez így van ahogy leírtad.

Egy kérdés! Pl. ha megszülök, és gyedet kapok akkor nem jár a bérletigazolvány? Csak ha lejár a gyed és gyesen leszek?

2012. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

Elvileg most már a gyeden vagy tgyás-on levőknek is jár ez a kedvezmény.

[link] (a lap alján írják)

2012. jan. 13. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, sokat segítettél :)
2012. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok. Ezt most másoltam ki.


"juttatásokról a kifizetőhelyről kapott 6 hónapnál nem régebbi eredeti igazolás vagy megállapító határozat"


Az lenne a kérdés, hogy ilyen igazolást honnan tudok szerezni? PL. a TGyás-on vagyok.

2012. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

A munkahelyedtől kell kérni egy igazolást arról, hogy tgyás-on vagy.

Közben rájöttem, hogy mi a 12.16-a, akkortól igényeltem a gyest, mivel akkortól vagyok 6 órában, de a 2013. nem tudom hogy jött ki neki, hiszen akkor már 4 éves lesz a kisfiam.:) Ez már egy rejtély marad.:D

2012. jan. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!