Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1.5-2 éves gyermek mennyire...

1.5-2 éves gyermek mennyire tud alkalmazkodni egy külföldi nyaraláshoz? Akinek van tapasztalata megosztaná?

Figyelt kérdés

Tavaly csak 3 napot töltöttünk el belföldön, akkor 8 hónapos volt. Az eléggé megviselte, egész éjjel sírt és nappal is nagyon nyűgös volt. Ahogy hazaértünk, mintha misem történt volna, visszazökkent a régi kerékvágásba.

Most külföldre készülünk, de nem tudjuk mi vár ránk. Addigra 22 hónapos lesz.

Az élményeket, beszámolókat örömmel venném!


2012. jan. 13. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A napi rutinnak annyi, de arra a pár napra nem tragédia. A sok új élmény, a tengerpart (ha oda mentek) nagyon fel fogja dobni, az enyémek élvezték ennyi idősen. A lényeg, hogy ne görcsölj rajta, hogy minden úgy legyen, mint otthon, mert úgysem lesz úgy. Pihenni mentek, kikapcsolódni, mindenbe visszarázódtok majd ha hazajöttetek.
2012. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maximálisan.A fiunk 4 éves lesz,7 hónapos kora óta minden évben megyünk(1x voltunk Gran Canarian,3x Egyiptomban).Imádja a repülést,semmi gond nem volt vele.AZ ottani helyzethez is.Ne aggódj,minden rendben lesz!
2012. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ha te lazán,kiegyensúlyozottan indulsz útnak, a baba is átérzi ezeket.Mentünk Balcsira ,első alkalommal,görcsös voltam.Mindent jól akartam csinálni.Rohantam a nyaralóba aludni velük,uzsi otthon székben...Éreztem nyafognak...sántít valami.haza akartam menni 2.nap , mert nem volt jó! Másodszor mentünk,már kicsit lazább voltam,nem rohantam pl. ágyba du fektetni,mert sétálunk kv-zunk tovább.Na aludtak simán a babakocsiban, ...így is pihentek.Oké gondoltam,menni fog ez így is.És azóta ugyanúgy csinálok mindent,mint itthon,csak ez nyaralás,próbálok nem merev lenni ,mint eleinte.Ikreim vannak,úgyhogy muszáj mindkettőjüknek egyformán csinálni a napot, különben 1ik sír-másik sír...kipihent legyen,és tele pocak stb.. ilyesmire gondolok.És amióta én lélekben ezt elrendeztem magamban, azóta nincs semmi gondom abszolút bárhová utazunk.

Olaszba voltunk nyáron, annyi gyerek, csak ámultam, éttermeknél játszótér...4hetestől minden korosztály..annyira családcentrikusak..Az anyukák tök lazán csiniben elrendezik a bébit, és megy a nagy olasz eszmecsere...Úgy bámultam sokszor, milyen jól csinálják.Kimozdul, trécsel, vidám..a gyerek meg idomul hozzájuk...

2012. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

èn a lányommal 3 hós kora óta repülök. mivel minden rokon messze lakik, így szinte minden kb 2 havonta utazunk. Néha csak 200km-t a sogoromhoz egy hétvégére vagy 300km-t barátokhoz egy hétvégére, néha 500-1000km-t a nagyszülökhöz, de már mentünk 10 órát repülövel is. A lánypm nagyon bírja, neki ez természetes ahogy nekünk is.


Ami nagyon fontos ne eröltess semmit. Ha aludni akar aludjon ha ébren akar lenni legyen ébren, így ti is jólérzitek magatokat.


Nekünk szinte mindig vissza áll rögtön az otthoni napi rutinra ha haza értünk, de ha kell is pár nap nem érdekel, majd vissza áll minden ahogy szokott lenni, akkor sem lövöm magam fejbe ha 3 napig az utazás után nyügös lesz, annál tovább úgy sem tart.


Ahol vagyunk (mindegy hogy rokon vagy nyaralóhely) hagyom hogy úgy legyen ahogy akarja. nem tervezek túlsokat, de pl most a maldív szigeten sehova nem akartunk menni mert a gyerek, végén még is bele vágtunk 1 napos hajókirándulásba, mert a gyerek nagyon jol bírta.


Most 15 hós.

2012. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!