Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy külföldi baba...

Hogy zajlik egy külföldi baba örökbefogadása? Pl mongol kisbaba? Van valamilyen oldal ahol utána tudok részletesebben olvasni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem akarok szenya lenni, de MAGYAROK vagyunk könyörgöm. Van az országba éppen elég szines, ferde és hasonlók. Miért nem lehet egy MAGYAR gyereken segiteni,miért kell egy ujabb külföldit idehozni?
2011. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Rengeteg magyar árva van,azoknak is szülő kell!!!
2011. máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hosszú évekig tart itthon az örökbefogadás, olyan mérhetetlenül bonyolult az egész folyamat, annyi tanfolyamot, engedélyt, stb. kell megcsináltatni, és utána bekerülsz a várólista legaljára, ahol csak vársz és vársz évekig, és közben nem történik semmi....

Hát ezért.

2011. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
MÁr bocsánat, azt hiszik, hogy mongol újszülöttet fog kapni. Pedig, ha Magyaroszágon nem válogatnának annyira, akkor sokkal könnyebb lenne. De nagyobb nem jó, roma nem jó, beteg nem jó stb.
2011. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván megvan a személyes oka (, mint már írták, itthon nagyon nehéz az örökbefogadás, mert nagyon kevés gyerek örökbe adható, hiszen 3 havonta egy képeslap már kapcsolattartásnak számít, ill. a szülők nem mondanak le a gyerekekről.)

Találtam neked valakit, aki leírja a saját tapasztalatát:

"Többször beszéltem a Minisztériummal, írtam nekik, elutasították, felebeztem, de hiába, nem sikerülhet. Olyan országokból lehetne örökbe fogadni amely részese a Hágai Egyezménynek(egyes afrikai államok is részesei ennek). Ha mindemellett olyan helyről szeretnél örökbe fogadni amely ország nem részese ennek az egyezménynek, ebben az esetben saját magadnak kell intézkedni, kiutazással, ügyvéddel, tolmáccsal, és sokáig kint tartózkodni. Mivel én az egyezményben szereplő valamely afrikai államból szerettem volna örökbe fogadni, erre a Minisztériumtól olyan választ kaptam, hogy ez is mindhiába, mivel a jelen esetben egy ilyen ügyük van, amelyre még válaszolni sem voltak hajlandóak Afrikából, hét év alatt válaszra sem méltatták őket. Valószínű azért, mert a harmadik világbeli országokból nem is válaszolnak a megkereséseinkre. Vannak ugyanis olyan Nyugat-Európai országok, valamint az Egyesült Államok és Kanada, amelyeknek polgárai több száz, esetenként ezer fölötti számban fogadnak örökbe gyermekeket egy-egy harmadik világbeli országból kirendeltségeiken keresztül. Ezek mellett a harmadik világbeli országok nem alakítanak ki kapcsolatot Magyarországgal néhány örökbefogadás érdekében. " [link]


Minden esetben az adott ország helyi képviseletét kell felkeresned(e-mail, telefon, esetleg személyesen).Mongólia Nagykövetsége - Budapest

Cím: 1022 Budapest, Bogár u. 14/C.

Telefon: 212-4579

Fax: 212-5731

E-mail: mnk@mail.matavnet.hu


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Sajnálom, de teljes mértékben egyet értek az első hozzászólóval. Ha nekem nem lehetne babám, én csupán azért hajlanék a külföldi gyerekre, mert ő "különlegesen" néz ki. Más indokot nem is találok, ha nagyon keresek sem. Ez pedig nem elég...........
2011. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igazábol lehet gyerekem(gondolom), de inkább örökbe fogadnék, valakin segitenék, minthogy még többen legyünk, igaza van annak is aki azt mondja van elég magyar nem kell más, személyes okokból viszont mongolt szeretnék nem fogok magyarázkodni.
2011. máj. 25. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék majd örökbe fogadni (is), annak ellenére, hogy eddig teljesen egészséges, babakihordásra és szülésre alkalmas fiatal nő vagyok. De nekem meg se fordult a fejemben külföldi poronty, inkább a "saját véremen" segítek elsőként.

22/L

2011. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is örökbe fogadnék egy afrikai kisgyereket, és nem azért mert "különleges", hanem mert tudom milyen nyomorban élnek ott, nincs víz, táplálék... És ha én megtudom neki adni, a szerető családi légkört, akkor szerintem ezzel semmi baj nincs..
2011. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mongoliaban nincs orokbefogadas, az arva gyerekeket az a tarsadalom halalra iteli.Ezzel nem minositeni akarom oket, egyszeruen a kulturajukbol fakad, gondolom mert ezevredeken at nagyon kemeny idojarasi viszonyok kozt eltek. Csatornakban meg ilyen helyeken huzzak meg magukat, vagy egesz egyszeruen csak megfagynak a sokszor -40 fokos telben. Mindenki olyan babat fogad orokbe, amilyet akar. Ja, magyarok vagyunk, de ugyanakkor emberek is. Masreszt a mongol kultura egyaltalan nem all olyan tavol a mienktol. En is gondolkozok egy mongol baba befogadasan. Kerdezo irj privit ha gondolod, erdekel engem is a tema.
2014. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!