Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya, anyu, . / apa, apu, ....

Anya, anyu, . / apa, apu, . Stb? Hogyan használtátok ti a szülők megnevezését, és hogyan tanítjátok a gyerekeiteknek, illetve ők mit használnak?

Figyelt kérdés
Én anyu, aput használtam mindig, mégis a kislányomnak automatikusan apa és anya amit tanítok, mondok.
2009. máj. 26. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még nem született meg a picink. Július végére várjuk. de már gyakoroljuk egymáson a megszólítást, ha a bébinkhez beszélünk. :) És apa, anyát mondunk egymásnak.

De én is úgy nőttem fel, hogy aput és anyut mondtam a szüleimnek. :)

2009. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mindig ugy mondtam hogy apa anya igy nö a lányom.Most mégis ö vált magátol anyura apura és apucira:)5 és fél éves
2009. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm deddy- zi a férjét, a gyerekük még nem nagyon beszél, de ezt néha már mondja. Egyébként magyarok, semmi angol vonatkozással. Szerintem csak menőnek gondolja az anyuka, ezért találta ki. Ja, őt maminak hivatja:(. Hát én maradok apánál és anyánál:)
2009. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban anya-apa, a pároméknál anyuci-apuci. Még nem született meg a Picink, de az anya-apa változatot használjuk már most, ha beszélünk a kicsihez.

22 hetes kismami

2009. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretém, hí a kisfiam az anya-apa megszólítást használja. Én anycinak és faternak hívom a szüleimet.
2009. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk (Romániában) van egy ismerős házaspár, mindkettő tök magyar, a nevük is tök magyar, Aranka és Imre, hát még a vezetéknevük! Mégis valami számomra ismeretlen megfontolásból a két gyermeknek (aki szintén tök magyar)úgy tanítják egymást, hogy tata és mama (románul apa és anya). Nagyon érdekes.


valszeg nálunk is apa meg anya lesz, bár mindketten anyu-apuzzuk az ősöket. Érdekes

2009. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
en a szüleimnek apucit,anyucit mondtam.en külföldön elek,meg nem született meg a babänk,de mamät-papät fogok tanitani a gyereknek.itt ezt is szoktäk hasznälni,muttit meg fattit nem akarok...igy ez egy jo köztesut szerintem... :)
2009. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak érdekességként:

Mi kb fél éve próbálkozunk összehozni egy kisbabát! De novemberben kaptam a páromtól (nagy meglepi volt) egy kis spánielt! Mindenki azt mondja hogy ő a mi "elő"gyerkőcünk! Nálunk volt pár hónapja már a kutyus amikor egyszer csak hallom hogy a párom hívja be a kutyust a lakásba: "gyere be nézzük meg anya mit csinál..." Teljesen meghatódtam és csak mosolyogtam magamban! :) Azóta már én is mondom, meg természetesen ő is! anya-apa általában a szóhasználat! De ha mérges vagyok a páromra akkor az apád szót mondom a kutyusnak!

Ha végre sikerül a babót összehozni, akkor mi is anya-apa szópárost használjuk majd, és az anyád - apád szavakat mellőzük majd ha lehet! (én a szüleimet anyunak és apunak hívom, a párom pedig anyám, apám illetve öreg (csak apukájára) szavakat használja)

2009. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én anyát mondok, amikor magamról beszélek a kisfiamnak, most kezdett beszélni és már mondja is :) Az apját nem ismeri, így őt nem hívja sehogy.

Én a szüleimet általában anyának és apának hívtam, ha viszont valamit nagyon el akartam érni, akkor anyu, apu volt :D Apukámat szoktam néha viccből atyámnak szólítani, anyukámnak meg, ha nagyon magyarázok neki valamit, azt mondom, hogy édesanyám, de ezt leginkább nyomatékosításképpen mondom neki, hogy figyeljen már oda, értse már meg mit akarok mondani.

2009. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, előző vagyok, még azt hozzá akartam tenni, hogy anyukám meg az ő édesanyját, szóval az én nagymamámat meg úgy hívja, hogy anyuka, nagypapámat meg apukának.
2009. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!