Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjátok a gyerekeiteknek,...

Hagyjátok a gyerekeiteknek, hogy más gyerekek játékaival játsszanak a játszótéren?

Figyelt kérdés

Az én kétéves fiam meg van bolondulva a motorokért. Amint betesszük a lábunkat a játszótérre, elindul, és az összes motort ki akarja próbálni, pedig az övét is mindig visszük. Én ennek nem örülök, de sajnos, ha tiltani akarom, sír. A homokozóban is mindig érdekesebb, ami a másé.


Csak én csinálok ebből problémát? Tiltsam, vagy hagyjam rá?


2010. ápr. 10. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tiltsd el a mások vagyontárgyaitól a gyerekedet, lehetőleg ne érjen hozzá máshoz se... :S Neked komolyan mondom inkább kisállat kellene, halak, vagy valami hörcsög, nem pedig gyerek, ha ennyire fingod sincs arról, hogy hogyan kell nevelni.. :S Szegény lény.
2010. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem értem, most miért kell egyből leszólni az embert. Ha nem tudsz rendesen válaszolni, ne erőlködj!


Én téged sajnállak, hogy ekkora tapló vagy, nem hiszem, hogy túl sok barátod van...

2010. ápr. 10. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyerek izgalmasabbnak találja a másik gyerek játékát, nincs ebben semmi zavaró. Valószínűleg a kisfiad motorja sem fog árván álldogálni, megtalálja majd egy másik csemete. A többi szülőt kérdezd meg, hogy zavarja-e őket.

Kedves első válaszoló, remélem nem csodálkozol, ha lepontoznak! Ilyen választ egyáltalán minek írsz?! Ez a fórum tudtommal segítőszándékú embereknek lett kitalálva, nem az olyanoknak, mint te....

2010. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek ilyen. Semmi értelme a tiltásnak, viszont amikor látom, h startol vmiért, akkor rohanok utána és mielőtt elvenné az épp kinézett dolgot, mindig mondom neki, hogy először elkérjük. Mivel még nem tud beszélni, próbálom kérő kézmozdulatra tanítani (ami itthon megy is, de kinn a játék hevében nehézkes), illetve én kérem el a gyerektől/anyukától, h lássa a példát.

A játszótéren (a mienken legalábbis) minden motor, homokozócucc közös. Alapszabály, h a másik kezéből nem veszünk ki semmit és nem történik tragédia, ha az ő motorját használják :) Én spec. nem viszek ki semmi értékesebbet, így gyűrhetik a gyerkőcök a holmijainkat. A legtöbb anyuka a legtöbb holmit úgyis csak "csereeszközként" viszi, hiszen a másé mindig jobb, szebb, gyorsabb, mégha tökugyanúgy néz is ki, mint a saját...:)

17,5 hónapos lány anyukája

2010. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! örülök, hgoy ti is így látjátok:) 14hónapos kisfiam 2 napja úgy rástartolt egy motorra, hogy alig tudtam kivenni a kezéből:D a tulajdonosai sehol nem voltak, így én nem tudtam elkérni, de úgy gondoltam, hogy ha a miénk lenne én is simán odaadnám, így megengedtem neki. Amúgy én is cserének viszem a homokozószettet, mert szinte azonnal a másé kell neki is, pedig tényleg ugyanaz a forma- márka, mint az övé:D szerintem még egy helyről is lett vásárolva, de neki az kell, mert nem az övé:) én addig hagyok dolgokat, amíg egy másik gyereknek is hagynám, ha a mi cuccunk kellene:)
2010. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a csere-bere bevett szokás a játszótereken. :) Rendben, akkor én sem aggódom miatta többet... Sokszor azonban a motorok tulajdonosai nincsenek is a közelben, így elkérni sem tudjuk tőlük...


Ha használtuk, visszavisszük oda, ahol volt.


Nekem ezek a dolgok nem nyilvánvalóak, mivel a fiam az első gyerekem, és nem szerettem volna döhöngő szülőket, sem a "vagyontárgyaik miatt síró" gyerkőcöket. Ezért merészeltem érdeklődni, hogy a többi anyuka hogyan csinálja... :(

2010. ápr. 10. 20:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknél ez már csak így van. A másik játéka mindig érdekesebb. De ezt valahol meg is lehet érteni. Még ha szinte ugyanolyan, akkor is. Nem az zavar inkább, hogy vajon a másik gyerek anyukája mit gondol? Szerencsére ritka, de van olyan anyuka, aki ezt rossz néven veszi, azzal nem sok mindent lehet tenni. Valahogy el kell terelni a gyerkőc figyelmét másfelé. DE általában senki nem bánja, hiszen mégiscsak egy kicsi gyerekről van szó. Gondolom te sem bánod, ha a ti játékaitokat más gyerek is kipróbálja. Én természetesen mindig meg szoktam kérdezni a szülőt, hogy nem gond-e? Eddig még nem csalódtam...
2010. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én nem bánom, ha kipróbálják a játékainkat, de én is találkoztam már morcosabb szülővel, aki rosszallóan nézte, hogy a fiam elviszi az ő labdájukat. Pedig visszavittük...


Mostanában ért pár rossz élmény a játszótéren minket, ezért már inkább kérdezek, minthogy veszekedés legyen belőle...

2010. ápr. 10. 20:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne szabadkozz a kérdésed miatt, nagyon jó kis kérdés. Én is első gyerekes anyuka vagyok, vannak olyan dolgok, amik nem egyértelműek nekem sem. De gondolom a többiek sem csak "csámcsogni" járnak az oldalra :)
2010. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. ápr. 10. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!