Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változik a Gyed 2012-ben?

Alaszka kérdése:

Hogyan változik a Gyed 2012-ben?

Figyelt kérdés
Januárban kaptam először Gyedet, így nem tudom mennyinek kéne lenni. Nem értem a leírásokban...57 ezret kaptam, ez most kevesebb lesz?? A Tgyás 62 ezer volt.
2012. jan. 16. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én itt számoltam ki az elöbb és sajna nekem is kevesebb lesz

[link]

2012. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A linkre azt írja hogy error. De anyukám azt hallotta a tv-ben, hogy állítólag kompenzálni fogják utólag,akinek kevesebb lesz. Azt tudom hogy kevesebb a tgyásnál a gyed, de még ezután is csökken? Meg vagyok ijedve...
2012. jan. 16. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Már megint mara ügyesek voltak "odafönt".... Valóban csökken, mert megszűnik az adójóváírás. A maximális gyedeseknél 12.000.-Ft-tal, az ennél kevesebbet kapóknak is csökken, csak nem ennyivel, de pár ezerrel. Hallottam én is, hogy utólag kompenzálják, de nem tudom még, hogyan fog ez menni, mikor fogják jóváírni.
2012. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap volt a híradóban, hogy ha január végéig nem változtatnak az adótörvényen akkor bizony februártól a br. 167.000 ft alatti keresetűeknek fog csökkenni. Ez a szülés előtti bér. Aki annál többet keresett az többet fog kapni 8000 ft-al, aki kevesebbet, az kevesebbet fog kapni közel 8000 ft-al. A legrosszabbul a minimálbért keresők járnak, ők majd 10.000 ft-al fognak kevesebbet kapni!

Jó, mi? Akinek kevés van, annak legyen még kevesebb, akinek több volt, annak legyen még több! Ettől kinyílik a bicska szerintem minden anyuka zsebében! Takarodhatna ez tetves kormány a jó büdös fr@ncba!!! (elnézést tőletek a csúnya szavakért...)

2012. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Bocs rosszul linkeltem! Ez a jó itt már remélem beadja a kalkulátort! De ahogy látom te is minimálbérre voltál bejelentve igy te sem jársz jól! :-((

2012. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát azért remélem ezt azért már nem hagyják. Tényleg, még mit vesznek el??
2012. jan. 16. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezek, de témába vág: ha nekem már tavaly is volt gyedem, akkor nekem is csökkentik idén? Vagy ez csak azokra vonatkozik, akik 2012 januártól kérik a gyedet? (75.000-et kaptam).
2012. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!