Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Magyar Állam Kincstárhoz...

A Magyar Állam Kincstárhoz (MÁK) megyek beadni a GYES igénylést holnap. De elköltöztünk pár hónapja. Ők megkapják automatikusan az új címünket vagy nekik is be kell jelenteni a változást?

Figyelt kérdés

Ha holnap megyünk akkor egyúttal a változást is bejelenthetem (ha kell), nem fognak megbüntetni a késés miatt?


Előre is köszönöm, aki tud segíteni!


2012. jan. 16. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elköltöztetek, akkor a lakcímkártyádon a címed is az új címed kell hogy legyen. Az igényléshez ezt fogják kérni.
2012. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem fognak megbüntetni, azonban mindenképpen jelentsd be az új címedet! Én a családi pótléknál jártam úgy, hogy 3 hónappal később kaptam meg, mert én buta voltam, és nem jelentettem a lakcímváltozást. Ráadásul másik megyébe költöztünk, úgyhogy nagy kavarodás lett belőle. Tehát mindenképpen és minél hamarabb!
2012. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Náluk nem vagyunk-e már regisztrálva esetleg azért gondoltam, de amúgy igazad van. Köszi! :-) Az OEP-hez sem kell mennünk e-miatt, onnan a Gyed-et kaptam, de számlaszámra? (Apósom lakik a régi címünkön, szóval, ha jönne bármi megkapjuk.)
2012. jan. 16. 16:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Be vagyunk jelentve, megvan a lakcímkártyánk, csak ehhez a két szervhez (OEP, MÁK), elfelejtettük közölni a változást. :-S
2012. jan. 16. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!