Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Gyes alatt érkezik a...

Ha Gyes alatt érkezik a kistesó, mondjuk a nagy nemsokára 3 éves lesz, akkor a kistesó születése utána autómatikusan gyedet kapok megint?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de szerintem kevesebbet mint az első babánál.
2012. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem automatikusan, és nem is a születéstől kezdődően kapsz gyedet. A szülés utáni első juttatás a tgyás, amit ugyanúgy, mint később a gyedet igényelni kell, nem jön csak úgy.


Ha jogosult vagy ezekre az ellátásokra (még él a munkaviszonyod pl.), akkor újra járni fog a tgyás (168 napig) majd a gyed.


Az összege attól függ, hogy az igénylést megelőző évben milyen ellátást kaptál nagyobbrészt - ha gyest, akkor a minimálbér alapján számolják a gyededet.

2012. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon korrekt válasz.


Én azt gondoltam, hogy Tgyást csak akkor kapnék megint, ha a 2 gyerek között újból munkába állok. Ezek szerint nem így van, biztos vagy benne?

2012. jan. 3. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos:)
2012. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. jan. 3. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!