Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költöttetek újszülött...

Mennyit költöttetek újszülött babátokra kezdésként?

Figyelt kérdés

ruha, bútor, kellékek

persze, aki nem akarja elárulni, nem kötelező:)


2012. jan. 17. 09:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
ca. 1m Ft
2012. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Mi rengeteget de nem bántam meg semmi olyat nem vettünk ami felesleges lett volna.

kb 700.000Ft körül biztos.

a babakocsi volt mindennel együtt 300.000Ft a butorok is majdnem ennyi.

Bababkocsiból jót akartunk ami jóminöségü és könnyü használni, és hozzá jó hordozót ami biztonságos.

a bútort átalakítosat vettünk amit 5 éves koráig tud használni, az is márkás jóminöségü. (jön a tesó neki is ugyan ezt vesszük meg).

Aztán ott a légzés figyelö, ruhák, párásító, sterilizáló (tápszeres lett, így elektromos sterilizálót vettünk).


amit kaptunk járóka, pihenöszék, ezeket viszont most vissza kellett adni, így tesónak bútort meg ezeket kell megvenni.


tuhából is elég sok márkás jó ruhákat vettünk, ami szintén megérte, mert azóta 2 babának adtam klcsön és olyanok mintha újjak lennének, és a másika nyukák is mondták, hogy a márkás ruhákon érzödik hogy kényelmesebb is lassabban növi ki (jobban nyulik még sem full müszáll, jobb a varrások és az anyag is).

2012. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

260 ezer a baba érkezése előtt, ebben benne volt a bútor, babakocsi, hordozó, ruhák, szoba rendbehozása, festése, nekem kórházi cuccok stb.

Amikor megszületett, kiderült, hogy tápszeres lesz, így akkor vettünk cumisüvegkészletet, sterilizálót, a kezdő kozmetikai csomagot, egyéb apróságokat, így nagyjából 300 ezret mondanék a végére.

2012. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Mi örültünk, hogy kb. 100.000-t össze tudtunk spórolni. De nem nélkülözünk.
2012. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb 1 milla!

Saját bútort kapott, amit én terveztem és anyagáron a sógorom csinálta meg (nem kimondottbaba,hanem tudja használni fiatal korában is)

Mi is elég drága babakocsit vettünk!De nagyon szeretem,és tökéletes lesz most a kistesónak is!


ÉS úgy gondolomnálunk a pihenőszéken ésa négyzet alakú utazóágyon kívül semmi nem volt felesleges (ezek együtt kerültek 60000-be)

e hátha a hugi ezeket szeretni fogja! :)


Most a másodiknak egy pelenkázólapot kell venni (mert azttönkre tettük) és vagy két kifogót, meg egy tesófellépőt a babakocsihoz!


Eddig egy melegítőt kapott(olyat minta nővére tavaszra)Egyformában lesznek majd! :)


2 éves kislány és 23 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

9:36-os vagyok!


Sokkal olcsóbban iski lehett volna hozni ha férjem hygaja hogy használtat vegyünk,de Ő akkor még mindenből újat akart!Kb fél év kellett mire rájött,hogy egy baba nem tudja ezeket tönkre tenni! :)

2012. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Mi szinte mindent a vaterán vettünk meg,valamit használzan valamit ùjonnan.

A baba ágy,kókusz matraccal ágynemüvel,takaróval stb.volt 15ezer.Vettünk rengeteg ruhát,szerintem picit többet is mint kelleni fog kb.5ezer ft.Kiskád egyéb csip csup dolog és kozmetikai szerek,popsi törlők[ezeket akciósan vettük az áruházakban]kb 5ezer.

Szerintem 30 ezret költhettünk eddig és szinte minden megvan ami a babaváráshoz kell.Még a légzésfigyelő hiányzik,de már arra is licitálok a vaterán ,és pelenka.Babakocsit ismerőstől kaptunk használtan,a célnak megfelel.Mikor kicsit nagyobb lesz akkor jöhet a gyerekbútor.

Nem kell feltétlen vagyonokat költeni.Persze ha milliomos lennék mindemből újat és márkásat vettem volna.

2012. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem mondani,hogy nekünk a szülésért ès a vizsgálatokért sem kell semmit fizetni,mert protekciósok vagyunk.
2012. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

150.000 FT. (kiságy,babakocsi,hordozó,ruhák,stb.).

A terhesség előtt, azért hogy egyáltalán lehessen,plusz a hiper-szuper uh-kra kb 300.000. Egyiket a másik kárára...

Ha tehettem volna, költhettem volna kevesebbet, pl a ruhákon sokat lehet spórolni.

De ezek csak a kezdő költségek, utána jön a pelus,tápszer, stb...

2012. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kiságyat szupert vettünk de használtat 7000 ft

matracot újat 4000

kisruhák turiból de olyanok mint az újak kb 10 000

textilpelus újat 3000

pelenkázó asztal használt de nem látszik rajta 10 000

mellszívó, tejkagyló,cumisüveg, tejszap.tea stb apróságok 20 0000

babakocsi új 45 000

eldobható pelus 7000

bébihordó használt 3000

kb 110-120 ezret de lehet valamit kifelejtettem ..

2012. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!