Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mindent beleszámolsz,...

Ha mindent beleszámolsz, mennyit költöttetek az érkező (első) baba érkezésére? Könnyen ki tudtátok gazdálkodni? Most már többet költenél, vagy kevesebbet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Olyan 2-300 körül, most sem költenék rá kevesebbet! Ő lesz az első babánk, ha megszületik! Lassacskán, nem egyszerre vettünk meg mindent!
2012. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi sokat költöttünk és sok felesleges dolgot vettünk meg, amit nem tudtunk használni! Pl: pelenkázókomód, (mindig az ágyon tettem tisztába, mert kényelmesebb volt), pelenkatartó vödör, 2 kézi mellszívó (a következő gyerekemnél elektromos lesz!), 1-es méretű pelenka (már első héten sem volt jó a kislányomra), szoptatós párna (egyszer sem tudtam használni), szoptatós melltartó (felesleges, főleg itthonra). Ja, és mai fejjel nem vennék babahordozót, hanem 0-18-as gyerekülést vennék helyette! De az etetőszék árán spóroltam, abból ma már jobb minőségűt vennék! 9 hós baba anyukája
2012. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megint 2. vagyok! Vettünk még fürdetőkarikát is, na az a legnagyobb hülyeség!!! :-)
2012. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Konkrét összeget nem szeretnék írni,csak annyit,hogy 7 számjegyű lett a végösszeg.

Mindent újonnan vettünk,semmit nem kaptunk rokonoktól/barátoktól.

Nem tudom,hogy most mennyit költenék,mert ami tetszett,azt megvettem gondolkodás nélkül,szerintem ez most is így lenne.

2012. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

21:52 vagyok.

Talán,ha lenne majd még egy babánk,akkor nem vennék ennyi babaruhát,mert volt pár olyan darab,amit rá sem tudtam adni a lányomra,mert mire rá szerettem volna adni,kinőtte.

Tényleg gyorsan nőnek a babák,de azért nem gondoltam volna,hogy ilyen megtörténhet...

2012. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

260 ezer volt a baba, 160 ezer körül a doki (magánrendelés+szülés). Ebben benne van a bútor, szobafestés, a kórházi cuccom stb. Mi semmit sem kaptunk, még egy cumit sem, mindent nekünk kellett megvenni.

Most már tapasztaltabb vagyok, sokkal kevesebbet költenék.

Én sok felesleges ruhát vettem, főleg 62-est, de a gyerkőc kb. 2 hét alatt kinőtte. Ami még nagyon felesleges volt, az a biztonsági ülőke a kádba, üvöltött benne a gyerek, azóta is porosodik.

Volt megtakarításunk, jól is kerestünk, így nem volt nehéz kigazdálkodni, minden hónapban vettünk valamit, nem a végén egyszerre mindent.

2012. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kb. 150.000 Ft-ot még úgy is, hogy egy csomó mindent kaptunk ajándékba: ruhákat, textilpelenkát, kiságyat, stb., ill. a legtöbb dolgot használtan vettem, amit lehetett. Ezek az induló dolgok, azaz pl. etetőszék meg kismotor, amit csak jóval később használtunk, természetesen nincsenek benne. Elektromos mellszívót béreltem, légzésfigyelőnk nem volt, babamérleget kölcsön kaptam.

Ebben az összegben persze nincs benne az orvosnak adott hálapénz.


Szívesen költenék még kevesebbet, de most még többe kerülne szerintem.

2012. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 3-400 ezer körül. Könnyen gazdálkodtuk ki, mert apránként vettünk mindent. Minden új volt. Most már "okosabb" fejjel kevesebb ruhát vennék, mert sok egyszer se volt rajta.
2012. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
7számjegyű összeget költöttünk,könnyen kigazdálkodtuk. Nagyon spk felesleges dolgot vettünk,de nem érdekel,mert szeretek vásárolni:-)
2012. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi 100 ezernél kevesebbet. Csak pár ruhát és a piperéjét vettük meg. Kaptunk: kiságyat, hordozót, járókát, sok ruhát. Ha lesz 2. babánk, neki még annyit sem kell vennünk, kivéve ha másnemű lesz. :)
2012. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!