Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg GYES-en 2. babát...

Jelenleg GYES-en 2. babát várom. Munkáltatóm köteles lenne elfogadni, ha GYES-t visszamondva betegállományba mennék? Felhalmozódott szabi kivehető ilyenkor?

Figyelt kérdés
Igen, volt már ilyen kérdés, csak épp (érdemleges)választ nem találtam.
2012. jan. 17. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok, én már utánanéztem. Nem tehet semmit, ha betegállományba mész, ugyanúgy védett leszel, mint gyes alatt. Beadod a táppénzes papírt és jónapot. A felhalmozódott szabikat nem köteles kiadni, csak a munkába állás illetve felmondás előtt, szóval az csak a jóindulatán múlik, hogy kifizeti-e vagy sem.
2012. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Közben szörfözök a neten, kutakodok, hogy melyik hivatalos szervnél lehet mindezeket megkérdezni, hisz mint tudjuk mostanság sokminden változott ránk kismamákra, anyukákra nézve.
2012. jan. 17. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs erre vonatkozó egy hivatalos szerv, mert több dolog van összemosva.

A gyes ideje alatt fizetés nélküli szabin vagy. Ez a munka törvénykönyve által biztosított jogod, amivel élhetsz, ha akarsz, de élni nem kötelező vele. Magyarul ha te írásban közlöd a munkáltatóddal, hogy x. nap múlva (ez szabályozva van min. 30-60 attól függően, hogy mennyi ideig voltál fiz. nélküli szabin) munkába kívánsz állni, akkor ezt neki kutya kötelessége tudomásul venni. Az általad közölt dátumtól ki kell adnia a szabikat (a megváltás csak a fiz. nélküli szabi fél évéré járó szabira vonatkozik). Ha a szabis időszakod után bejelented, hogy bocs, táppénzre megyek mert vesz. terhes vagyok, azt is le kell nyelnie. Nem teljesen tisztességes, de törvényes.

A betegállomány jogszerűségét kérheti felülvizsgáltatni, de alap esetben nem mondhatja azt, hogy nem mehetsz táppénzre.

2012. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!