Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor én lemondom a Gyedet az...

Mikor én lemondom a Gyedet az első babával és betegállományba megyek a második terhesség miatt, akkor a szülésig a nagymama igényelheti-e a Gyest helyettem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem, legalább is én nálunk nem tudta igényelni, mert csak akkor jár a gyes a nagymamának, ha Neked is járna, de mivel a betegállomány mellé nem jár gyes, így nem igényelheti.

Mondjuk ez még pont a törvénymódosítások előtt volt, lehet azóta változott!

2011. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk anyós volt gyesen a fiammal a kicsi születéséig, én pedig táppénzen.
2011. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a része nagyon rég nem változott, a táppénz saját jogon járó ellátás, a gyes pedig a gyerek után járó. Más kérdés, hogy egyszerre a kettőt csak akkor lehet igénybe venni, ha a gyes alatt volt bérezett nap - vagyis dolgoztál.


De a nagyszülőnek táppénz alatt nyugodtan át lehet adni (vagy apának).

2011. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg szabály szerint nem kérhetné a nagyi sem a Gyest míg én táppénzen vagyok a második terhesség alatt, de nem kizárt ha esetleg a GYED-GYES között dolgozom egy napot, akkor jár a GYES is! Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 23. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem. Ha te táppénzen vagy, akkor átadhatod a nagyinak a gyest akkor is, ha nem dolgozol a gyed után semmit. Te önállóan igényelheted akár a táppénzt, akár a gyest, de együtt a kettő csak akkor jár, ha gyes alatt, a táppénz igénybevétele előtt dolgoztál - és csak annyi napig, amennyit dolgoztál.

De ha átadod a nagyinak, akkor nem kell dolgoznod egyáltalán.

2011. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!