Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok jan.21-ig. Már...

Gyesen vagyok jan.21-ig. Már úton a következő baba. Most veszem ki a szabijaimat. Szóval az lenne a kérdrésem hogy utána táppénzen leszek? Vagy mikortól jár gyed?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva?
2012. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van munkaviszonyod akkor mehetsz táppénzre. Gyedet csak akkor fogsz kapni ha megszületett a baba de azt hiszem a minimálbérböl fogják számolni (ha a tényleges fizud ettől nem kevesebb) mivel tavaly végig gyesen voltál.
2012. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem tudom jól értelmeztem-e a kérdésed. Most fog lejárni a gyesed vagy lemondod?
2012. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
21-én lesz 3 éves a kisfiam.A munkahelyemen még nem tudják hogy terhes vagyok...ma vagyok 7+3,szóval nem sietném el a bejelentést.Gondoltam kiveszema szabijaim ami március végéig tart....na és utána mit kapok majd? Táppénzt ,tgyást,gyedet?
2012. jan. 19. 09:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Táppénzre mehetsz vagy dolgozol rendesen és akkor fizetést kapsz. Ha dolgozol és meglesz a 180 bérezett napod akkor a fizetésed alapján kapod majd a tgyást és a gyed-et a gyerek születése után. Ha nem lesz meg, akkor ugyan az lesz az ellátásaid alapja, mint az előző gyermeknél, de a tgyás is már maximalizálva lesz. Én így tudom.
2012. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tgyást meg gyedet semmiképp sem kaphatsz még mivel azok csak a baba megszületése után járnak. A Tgyást a szülés várható időpontja előtt 28 nappal lehet igényelni leghamarabb. Csak táppénzre tudsz menni a szabi letelte után vagy visszamész dolgozni (gondolom azt nem akarod).

Én úgy tudom, hogy mivel a 2011-es éved (pár hét kivételével) gyessel telt ezért a minimálbért fogják figyelembe venni a gyed kiszámításánál ill. a Tgyás-od is maximált lesz (ezt nem tudom pontosan hogy van) persze csak akkor nézik a minimálbért ha ettől nem kevesebb a szerződés szerinti béred mert ha kevesebb akkor abból számolnak. Szóval nem sok gyedet fogsz kapni, olyan 45.000.körül főleg most,h. kivezették a fél szuper bruttót meg nincs adójóváírás meg jól elszarták az egészet, h. megint az szívjon akinek nem kéne, a kismamák meg a kisgyerekesek. Én is jól megszívom mert csak holnap fogok szülni. Ha még decemberben szültem volna akkor jobban jártam volna csak az a baj, hogy ezt most találták ki és nem akkor amikor én bevállaltam a kis tesót. Jól megszívattak. :( Bocs, hogy kitörtem de akkora szemétség, ha ezt tudom akkor lehet nem vállalok most még egy gyereket.

2012. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Megigényelted már a tgyást? Miért nem kérted a tgyást a szülés várható ideje előtt 28 nappal? Vagy úgy sem igényelted volna tavaly?


Kérdezőnek:

A szabik után (ha nem akarsz dolgozni) mehetsz táppénzre, utána tgyás, gyed. A táppénzt a szabis pénzedből fogják számolni, a tgyást is (ha nincs 180 bérezett napod, akkor maximalizálva, minbérx2x0,7). A gyedet már jövőre igényled, akkor az idei évet nézik. Itt zömében táppénzt fogsz kapni, így a táppénz alapod lesz a gyed alapod is.

2012. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát, szerencsémre megigényleltem már tavaly a Tgyást de kompenzálást csak a Tgyás idejére kérhetek, e gyedre már nem mert csak az idén születik a baba. Különben meg tényleg csak szerencse, hogy megigényeltem tavaly mert ezt a kompenzációs dolgot 2 vagy 3 napja találták ki. Szóval ha úgy döntök táppénzen maradok a szülésig (sok helyen azt mondták anyagilag jobban járnék azzal mert a táppénzem több mint a gyedem) akkor most erre az 5,5 hónapra sem kaphatnék kompenzálást. Csak a szerencsének köszönhetem tényleg, hogy dec.23.-al Tgyáson vagyok. valahogy megéreztem, hogy ezt kell tennem. :o
2012. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy döntöttél volna, hogy maradsz táppénzen, akkor sem lett volna nagy baj, utólag le kellett volna mondanod és tgyást igényelned, szóval az is járható út lett volna. Egyébként ezért kérdeztem :)
2012. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!