Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképpen kell babakocsi...

Mindenképpen kell babakocsi vagy elég csak ezek a hordozókendők?

Figyelt kérdés

Töprengek eléggé, hogy vegyünk -e babakocsit vagy elég 2 db hordozókendő?

Igazából nem tudom, hogy mi lenne célszerűbb. Érvek-ellenérvek hogy szólnak, melyik mellett.

Autósülést mindenképp veszünk, az egyértelmű. Viszont, ha mindenhová vagy autóval vagy busszal közlekedek (nagy város, zsúfolt utak, járművek), akkor nem éri meg szerintem a babakocsik.


Láttam már nagyon pici (szélességben) babakocsikat is, de az nekem egyáltalán nem tűnt kényelmesnek. Ajánlották a Brendonba azt a vázat, amire a hordozót rakom rá. Viszont arról a védőnő beszélt le nagyon gyorsan, mert hosszútávon a gerincnek nem tesz jót. Ebben egyet is értettünk, jobb ha sík felületen alszik/van a lányunk.


Tanácstalan és döntésképtelen vagyok :(


Mik a tapasztalatok?


Köszi a válaszokat, 32 h km


2012. jan. 20. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Fekvő kocsi szerintem mindenképpen kell, ha kint szeretnéd altatni. Nem kényelmes hordozókendőben kint lenni minden nap 1,5-2 órát. De ha van kertetek, akkor kerekes utazóágyat is vehetsz, és abban is kiteheted aludni. Akkor nem kell babakocsi.
2012. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek, ha séta közben elalszik - márpedig sokszor el fog - akkor jobb, ha babakocsiban van, mint ha hordozókendőben, így nem zavarod meg az álmát, ha hazaértek.
2012. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kell a kocsi! Mi naponta két órákat is sétálunk. Ezt azért kendővel macerás lenne megtenni!
2012. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Én babakocsizok is és meitaizok is, mindkettő nagyon klassz és praktikus, attól függ, mit csinálsz.

Szerintem vegyetek babakocsit, hidd el, kényelmes lesz a babádnak.

2012. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 2 babakocsink.Hát a lánynk nem szerette,igy maradt a kendő majd most már a mt.
2012. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk babakocsi olyankor is hasznos ha eppen vasarolni akarsz valamit seta kozben es nem kell azt is cipelni. Vagy pl messz a parkba setalni es mindig a babakocsi bevasarlo kosaraba tettem a kispledet, jatekokat, egy csere pulcsit meg magamnak a szendvicset egy egy nagy uveg vizet es az olvasni valo magazinom. Igy a parkba neha megalltunk es amig a picur aludt a babakocsiba en leultem az arnyekba olvasni, ha felbredt kivettem magammelle, kajaltunk stb. Ol nekem praktikusabb volt a jatszoterre is babakocsival menni. Igy a homokozo dolgokat, vizet stb. bedobtam a babakocsi bevasarlo kosaraba nem kell kezben cipelni. Az ember taskaja ugyis televan (uveg, torlokendo, zsepkendo, nallunk sajnos tapszer is mert nem volt eleg tejem, pelus, textilpelus. Szoval en jobban elfertem babakocsiba es imadtam a parkba babakocsizni. Ettol fuggetlenul volt kendom is meg kengurum es hasznaltam is oket pl. buszon vagy ha csak rovire vettuk a setat de ha mar cuccokat kellett hordozni akkor babakocsi. Most 2 eves es meg siman vannak olyan helyek ahova viszem a babakocsit. Pl. ilyen ha pizzazni megyunk a baratokkal hetvegen. Mert neha vasarolgatunk kozben meg marad is meg pizza es ezt konnyebb bepakolni a babakocsi kosaraba. Pedig en is autoval kozlekedem sokhelyre de szerintem kell a babakocsi.
2012. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én biztos vennék kocsit, nekünk olyan van, aminek van egy teljesen vízszintes kosár része (amíg nem tud ülni), és van egy sportrésze

a hordozó részt nem vettem meg hozzá

én el sem tudtam volna képzelni kocsi nélkül, nem bírtam volna állandóan hordozni

én mondjuk császáros voltam több mint 4 kilós babával, az első hetekben már csak a sebem miatt sem bírtam volna az állandó hordozást, utána meg a baba súlya miatt

meg hát azért menni kell bevásárolni, stb, ilyenkor mindenképp célszerű a kocsi

kisfiam most 2,5 éves, és még mindig használjuk néha a kocsit, amikor sietni kell, mert ha ő gyalog jön vagy a kismotorral, akkor soha nem érünk oda sehova

2012. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez elegge szemelyisegfuggo.

Nekem van olyan ismerosom, aki jo sokaig szinte csak kendot hasznalt, szerette is, de alig varta, hogy stabilan ulhessen a baba es vehessen sportbabakocsit. Mert jott a nyar, meleg volt, a gyerek mar aktivabb volt es nehezebb, egyedul jart vasarolni, tehat nem eleg, hogy izzadtak, de meg 2-3 taskanyi cuccot is kellett cipelnie, nehez dolgokat is (zoldsegek, gyumolcsok, alapanyagok). Meselte, hogy igy is volt olyan, hogy a melegtol es a sok cipekedestol alig birta felhuzni magat a buszra es mindig felt, hogy megbillen leszallaskor es gyerekestol, taskastol esik le.

Utana is hasznaltak kendot, de nagyreszt babakocsival jart inkabb.

De masik ismerosom gyermeke mar ket eves lesz, van nagyobb gyerek is es mindenhova kendoben viszi meg most is a kicsit, neki annyira bejott. Igaz, hogy vasarolni O nem nagyon jar, vagy ha igen, akkor kocsival. Inkabb setalnak, amikor oviba viszik/hozzak a nagyot.


Nekem szemely szerint nem jott be sem a kendo, sem a mei-tai, egyszeruen nem birtam elviselni magamon. En elso gyerekkel is babakocsiztam, masodik gyerekkel meg tovabb hasznalom, mert nalunk is az van, hogy ket gyerekkel egyedul jarok mindenhova, az utolso uveg asvanyvizig mindent en viszek haza, egyszeruen ha kendoben lenne a kisebbik a hatamon es a nagyobbik kezet fognam egy kezzel (mert meg O is csak harom eves, nem engedhetem el), akkor max annyit tudnek hazavinni, ami egy kezemben elfer kenyelmesen. Igy viszont telepakolom a nehez dolgokkal a babakocsi also kosarat, a konnyebb dolgokat oldalra rakotozgetem. A buszra felszallast meg csak gyakorolni kell, eloszor felrakom a nagyobbik gyereket, utana felviszem magammal a kicsit a babakocsiban. Sokszor segit valaki, de ha nem, akkor nem, mivel naponta csinalom igy mar nem jelent gondot.


En a helyedben atgondolnam, hogy hova, mennyit fogsz menni a gyerekkel, kell-e cipekedned vagy sem. Esetleg probald meg csak a kendozest es vehetsz konnyu, kicsi sportbabakocsit majd akkor ha mar nagyobb lesz a babad.

2012. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kendőben nagyon jót alszanak séta közben a babák.

Az én lányom nagyon sokáig így aludt a séták alatt. Én nagyokat sétáltam, ő meg pihent. Imádtam :)


Nekünk is van babakocsink, én volt, hogy hónapokig elő sem vettem. Viszont amikor elestem és nagyon fájt a térdem, akkor jól jött a sétához :)

2012. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, megkérdezhetem, hogy végül hogy döntöttél? :) Csak kíváncsiság... :)
2012. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!