Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bicikliző anyukák, van valakin...

Bicikliző anyukák, van valakinek tapasztalata? Első vagy hátsó ülés a gyereknek?

Figyelt kérdés
10 hónapos a fiam, 9,5 kg. Látok üléseket 15 kilóig előre, megéri azt venni? Nem nehéz úgy egyensúlyozni? Hátsóval az a bajom, hogy nem látom. Persze be lenne kötve, sok mindent nem tudna csinálni, de mégis...
2012. jan. 20. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hátsó. Nem baj, hogy nem látod, de érzed. Előlre semmiképp nem tenném. Szél, eső, napsütés minden őt érné először, nem tenném ki ennek. Mellesleg egy esetleges fejreálláskor is ki ütődne meg először? Na akkor inkább ne lássam arra a pár percre amíg odaérünk valahová.
2012. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hátsó ülés van, eddig nem volt probléma vele, szeret ott ülni a lányom, nem száguldozok vele (mint egyedül tenném), beszélek hozzá, így tudom nincs gond.
2012. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

(Mondjuk én nem vagyok anyuka, csak néhány dolog, ami eszembe jutott:


Ha a bringámon elöl a kormányon vagy a vázon volt nehéz súly, mindig stabilabbnak éreztem, mintha a csomagtartón szállítottam volna bármit. Ezen emlékeim alapján az elsőre szavaznék.


A hátsó ülés előnye viszont, hogy messziről látható, hogy gyerekülés. Feltételezik, hogy gyerek is van benne. Az autósok közül sokan minősíthetetlenül viselkednek a bringásokkal, leszorítják, centizgetik, stb. De én úgy gondolom, hogy a legalattvalóbb autós is észreveszi azt a gyerekülést, és a gyerek hatására talán óvatosabban előzi meg őket... Ha elöl a gyerek, akkor eltakarod, nem venni rögtön észre. Ilyen szempontból biztonságosabb a hátsó üléses módi.


Ha hátul a gyerek, akkor felfogod előle a menetszelet.



Amúgy menj be több biciklis boltba és érdeklődj. Néhol egész tapasztaltak az eladók. Talán ha viszed a biciklit, még ki is próbálhatod, ha felteszik...

2012. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekes anyuka vagyok,és abszolút a hátsó ülést preferálom!
2012. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves anyukák és nem anyuka :) köszönöm a válaszokat. Meggyőztem magam, és persze ti is segítettetek, hátsó ülés lesz.
2012. jan. 20. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én vagyok az, aki mind a kettőt megtapasztalta:)

Nekem a nagyok ikrek, így nem volt választásom, egyet előre, egyet hátra ültettem és így kerekeztünk. (így utólag sok év távlatából elég merész dolog volt, de soha nem történt semmi baj:))

Nekem tök jól ment akkor a biciklizés, mindig egyensúlyban volt a bringa. Most, hogy a harmadikat hordom biciklivel, őt hátra ültettem és egy pokol. Nagyon billeg a bicikli, nehezen tudom egyensúlyban tartani, mindig azt érzem, hogy a borulás határán vagyok. Ez az lehet, amit az előttem író mondott, hogy a hátul szállított csomag labilissá teszi a kerékpárt.

Aztán ott van az első ülés! Az elől utazó lányom egy idő után rászokott, hogy ő kormányoz, na az nagyon sz@r volt, alig tudtam lebeszélni róla, örökké fogta az én kormányomat és húzta amerre ő gondolta.

Az első ülés talán kisebb is, rövidebb ideig fér el kényelmesen a gyermek elől, úgy hogy te se tekerj óriás terpeszben és ki is láss fölötte, főleg ha még sisak is van rajta. Az a hátsó ülés mellett szól, hogy azoknál lehet magasított háttámlát kapni, talán jobban védi egy esésnél, bár ki tudja, mi nem estünk soha.

Egyszóval, nekem volt lehetőségem most a harmadik babánál választani, hogy első vagy hátsó ülést vegyek, mert a régi ülések már nincsenek meg és hátsót vettem.

Az az igazság, hogy most sem tudom, hogy melyik a jobb!! Mindenképpen könnyebben irányítható az első ülés, de a fent említette okokat mérlegelve.....Te dönts!:)

2012. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma kipróbáltuk, de sírt rajta. :((( Nagyon szomorú vagyok, mert sokkal könnyebb lenne azzal járni. Reménykedem, hogy csak a hideg miatt érezte rosszul magát, és jó időben más lesz.

Egyébként vettünk egy első ülést is, azon nem sírt, viszont nem tudom használni, nem férek el mögötte a biciklin.

2012. jan. 29. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát gondolom már késő de azért válaszolok!:)

A hátsó szerintem is jobb mert te is tudsz rendesen biciklizni és én pl. nagyon szerettem ott utazni!:)

Megírod hogy végül mi lett):P

12/lány

2013. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!