Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai Anyukák! Hogyan...

Angliai Anyukák! Hogyan kerültetek ki? Kint született a babátok, vagy még itthon?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne a témával kapcsolatban. Pl, hogy nehéz e az élet odakint egy kisgyerekkel (vagy többel), miért mentetek ki, vagy esetleg már a pároddal is kint ismerkedtél meg? Tervezitek, hogy hazaköltöztök? Ha igen, miért, ha nem miért? Milyen juttatásokat kaptok a gyerek(ek)után? Ilyesmik. Előre is köszi a válaszokat.
2012. jan. 22. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor jottunk ki, amikor meg a kapcsolatunk a ferjemmel nagyon az elejen volt. Alig ismertuk egymast, inkabb csak szorakoztunk, O mar akkor uton volt ki, 3 honappal kesobb jottem en is, mert kicsalt.

Igazabol elvoltunk jol, nagy lett a szerelem, osszehazasodtunk es itt kint vallaltunk gyermeket. Nekem volt munkam, neki is, jol megvoltunk. A gyerekes let nekem nem volt itt nehez, hamar vissza kellett menni dolgozni, nekunk akkor mar uton volt a kisteso is, inkabb ez a resze volt nehez. A 2. terhesseg vegen hazamentunk, mert jott a karacsony, honvagyunk volt igy par ev utan, ugy dontottunk, hogy megprobaljuk ott folytatni az eletunket.

Hiba volt, mert sokaig tartott, amig visszaszoktunk, a szulesem sem volt olyan szep Magyarorszagon, mint amilyen itt Londonban volt (nem komplikacio volt, csak nagyon mas volt ott a rendszer), 2 pici gyermekkel ott dragabb volt az elet, a ferjem rengeteget dolgozott, alig lattuk. Nekem hiaba volt ott segitsegem a nagyszulok reszerol, vagyis jo volt, hogy volt segitseg, de nekem a ferjemre lett volna szuksegem foleg.

Ugyhogy eleg hamar eldontottuk, hogy jovunk vissza Londonba, de ket pici gyerekkel ez nem volt egyszeru folyamat ugy, hogy a magyarorszagi tartozkodasunk alatt elhasznaltuk a tartalekainkat. Konkretan a ferjem 14 honapig volt kint nelkulunk, addigra sikerult megfelelo hazat, eleg penzt, kocsit, stb-t szerezni, hogy mi is johessunk a gyermekekkel. Borzaszto volt, nagyon megbantuk, hogy hazamentunk, nem gondoltuk, hogy ilyen nehez lesz visszajonni.

Persze, valamikor biztosan majd hazakoltozunk, ugy beszeltuk meg, hogy a gyerekek jarjanak majd nagyreszt Magyarorszagon iskolaba, de szerinte 5-6 even belul biztosan nem megyunk. Most orulok, hogy vegre egy helyben vagyunk.

Juttatas.

Hm, valami van, de nem sok, de a valami is nyilvan jobb.

A child benefitet kapjuk, ez ugye alapban jar, de turelmesnek kell lenni, mert mi 2010 oktobereben igenyeltuk meg es meg csak most biraltak el. (Legalabbis ugy tudjuk, egy utalast kaptam epp 2 napja, de hivatalos level meg ne jott). Ez heti 33,7 font.

Kapunk child tax creditet es working tax creditet. Pontos osszeget nem tudok, de kb heti 100 font. Azert ennyi, mert meg mindket gyerek kicsi, a ferjem sokat dogozik, en viszont mar felmondtam, jelenleg nekem nincs munkam.

Szules utan kaptam maternity pay-t 39 hetig, ez felel meg az otthoni gyednek, ezt akkor kapod, ha van munkaviszonyod rendesen. Ez heti 120-130 font koruli osszeg, kiveve az elso hat hetet, amikor a fizu 90%-a.

Elvileg lehet kapni lakbertamogatast is, de ebben nincs tapasztalatunk, csak mi is hallottunk rola.

2012. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Mi már dolgoztunk kint, Angliában a párommal, de akkor még nem volt meg a kisfiunk. Most 15 hónapos és majd szeretnénk neki tesót is. Szóba került, hogy újra kimehetnénk. Nem tudom, hogy jelenleg is van-e értelme belevágni... Még egyszer köszi a válaszod!
2012. jan. 22. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!