Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felmondok a munkahelyemen...

Ha felmondok a munkahelyemen GYES alatt, jogosult vagyok a 2 évi szabadság pénzre?

Figyelt kérdés
Most fog letelni a GYESem, de költözünk külföldre így egy hónappal előtte fel kell mondanom. Mivel időszűkében vagyok nem szeretnék élni azzal a lehetőséggel, hogy kiadják a GYES alatt felgyülemlett szabadságomat, szeretném ha kifizetnék és azonnal kilépnék. Van erre esélyem? Valamint azt is szeretném tudni, hogy gyes elött fél év táppénzen voltam, az akkori szabikat is ki kéne füzetnie a cégnek?
2012. jan. 24. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Önmagában a gyes alatt nem jár szabi, pláne nem két év.

Szabi erre az időszakra jár:

- munkában (szabin, táppénzen) töltött időre

- szülési szabadság idejére

- a gyermek otthoni ápolása céljából kapott fizetés nélküli szabadság első (mostmár csak fél) évére.


Plusz:

- gyerek(ek) után járó pótnap (ha tavalyig te kérted, idéntől mindkét szülőnek jár)

2012. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jobb esetben megkapom a táppénz alatt bent maradt szabipénzem??? Hát szép.
2012. jan. 24. 12:10
 3/9 A kérdező kommentje:
De azért azt nem értem, hogy akkor a kolléganők akik most mennek vissza gyesről, miért kapják meg a szabikat. Visszamennek és majdnem 2havi szabival kezdenek. Akkor most ez hogy van. Nekik milyen jogon jár 40nap szabi kb.???
2012. jan. 24. 12:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első csak azt írta, hogy nem jár két évnyi szabi, csak kb. másfél évnyi felhalmozott - plusz ami esetleg bentmaradt.


Nem kell egyből felkapni a vizet, csak félreértetted, amit írt.


Írj egy levelet a munkáltatódnak, hogy szeretnéd megszüntetni a munkaviszonyodat, így kéred, hogy számolják ki a szabadságaidat, és kéred azokat pénzben megváltani.

Ezt 60 nappal hamarabb célszerű jelezni.

2012. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyes-re tényleg nem jár, de a tgyás-ra igen és a gyed első évére. Mivel munkaviszonyod van, gondolom nem gyesen voltál végig, hanem először tgyás, majd gyed, majd gyes. Nem?
2012. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz, hogy gyesre nem jár, mert ha pl. munkaviszony van, de tgyásra-gyedre nem vagy jogosult, csak gyest kapsz, a fizetés nélküli szabadság első évére akkor is jár a szabadság (illetve mostmár csak az első fél évére).
2012. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval túl vagyok a leszámoláson és nem tudom, hogy hogy van, de a bérszámfejtő utána nézet, hogy ját a táppénzre is és a gyes, gyed-re is a szabi. Így közel 50 napom került kifizetésre. Szerintem, ha van is erre vonatkozó ÚJ törvény, az csak azokat érinti akik most kezdték meg az anyaságit, aki az előtt, arra a régi szabályozás érvényes.
2012. febr. 1. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:

A régi szabályozást írtuk le. Az 50 nap nagyon is reális (1,5 év összegyűlt + bentmaradtak + pótnapok).

De légy szíve ne írj le ilyet, hogy jár a gyesre, gyedre, mert ez így nem biztos, hogy fedi a valóságot.

Gyesre járHAT bizonyos esetekben, Gyedre pedig a te esetedben első évre, aki mostanában kezdte a gyedet, annak már csak az első fél évére.

2012. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor hogy van, de nekem elszámolták. Lehet ez a munkáltatótól is függ, de lényeg, hogy ugyanúgy megkaptam a szabijaimat, vagyis kifizették, mintha dolgoztam volna. Én konkrétan rákérdeztem a bérelszámolónál és azt mondta, hogy természetesen jár. Jár a táppénzre, a gyedre is és a gyesre is. Lehet ez is úgy van hogy híztak egy vonalat, hogy akik XX dátumtól mentek gyedre azoknak már nem jár, vagy nem tudom. De tény hogy én kaptam, úgyhogy nem beszélek hülyeséget.
2012. febr. 9. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!