Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a GYED-etek? Akinek...

Mennyi a GYED-etek? Akinek kevés az mennyi és hogyan osztjátok be, ha a férjetek minimálbért keres? Hogy lehet kevés pénzből pelenkát, ruhát, kaját stb. venni, csekket befizetni.

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén fogalmam sincs. Múltkor itt volt egy ilyen kérdés ahol így a pénzbeosztás felé kanyarodott a téma, nekem 3 kicsi gyerekem van de az hogy egy hónapban 40-50 ezer forintból kijöjjünk kaja ügyileg egyszerűen ha megfeszülök se sikerül...

Nekem a gyedem most az intézkedést követően 72 ezer lesz 80 helyett. Kapásból lejön belőle a lakáshitelünk. A férjem nem minimálbért keres szerencsére de én is igyekszem mindenen és mindenhol spórolni de ha boltban vásárolunk (heti egy nagyot szoktunk) nem jövök ki 13-15 ezer ft alatt!!! Az egy hónapban 52-60 ezer ft...(jó lehet hogy ebben nem CSAK szigorúan kaja van, van benne wc papír papírzsepi szalvéta egy csomag pelus ha épp elfogyott, vagy tusfürdő sampon egy egy.)

2012. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs hiteletek,akkor nagyon jól be lehet osztani. MI már hónapok óta élünk úgy,hogy befizetjük amit be kell és marad 16 ezrünk minden másra... mind ez azért,mert a tgyás kérvényemet még nem bírálták el.

Nagyon szűken,de megoldható volt eddig.


Üdv:3 lányos

2012. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bizton én/mi csinálunk valamit rosszul, mert az én gyedem 51.000 Ft, a férjem minimálbért keres, közös gyermekünk 14 hónapos, de van egy gyereke a férjemnek, aki után 20.000Ft gyerektartást fizet, és persze még van hitelünk is. Szegény családomtól minden hónapban kérünk "kölcsön", de hogy mikor tudjuk megadni, fogalmam sincs. És persze mindezek mellett férjem édesanyjához kellett költöznünk, mert meghalt az apukája... Nagyon nem egyszerű.. Ezért kérdeztem, hogy mit csináltok..
2012. jan. 27. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sok felesleges dolgot veszünk- értem ez alatt az édességet! Mindenből-beleértve a pelenkát,popsikrémet- a legolcsóbbat vesszük (kivétel a mosogató szer és a babafürdető), magunknak a ruha és cipő vételt húzzuk-halasztjuk amíg csak lehet,szó szerint semmit nem hagyunk kárba veszni,mindent az utolsó falatig megeszünk-ha a gyerekek hagyják is megesszük. Nekünk annyi a nagyon jó,hogy van Penny,ahol felváltva szoktuk venni a 200 ft-os fél kilós párizsit a 200 ft-os fél kilós kenőmájassal- hónapokon keresztül ettük azt,amikor még egy kicsit jobb volt a helyzet is,de most vissza álltunk. Van kenyérpirítónk,veszünk hozzá -az Euróban van- 250 ft ért lekvár,azzal esszük,és a szeletelt kenyér ott még mindig csak 200 ft és 400 a márkás popsitörlő (a 100 ft-os boltokban a gagyik sem olcsóbbak). Sokszor az ember már csak a hasán tud spórolni,és mivel a gyerek szájából nem veheted el az ételt,a dolgozó férj szájából szintén nem,így a sajátból kell. Nagyon sokáig volt,hogy bár elég jó étvágyam lenne,de csak délben ettem levest és délután egy szelet valamilyen kenyeret. Most kicsit vissza álltam a rendes kajálásra,mert jelzett a szervezetem. Káros szenvedélyektől mentesek vagyunk,nekünk a hitelünk a sok. Ruhát a turiból lehet venni,sokszor nagyon újszerű állapotban vannak!- mi kapni szoktunk (sógornőm gyűjtögette össze,amikor ott jártunk,adott mindig-40 km-re laknak tőlünk).

Ha elintéződne végre a Tgyás,akkor 45 körül kapnék + a 3 gyermekre a családi...


Remélem tudtam segíteni!!


Üdv:3lányos

2012. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!