Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes belevágni...

Mennyire érdemes belevágni kiskorban pl. az angolnyelv tanításba (pl. Helen D. )? Van olyan, aki már évek óta "járatja" nyelvre a gyerekét és konkrét tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz ez a kérdés, mert valljuk be, elég DRÁGA...
2012. jan. 25. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Én azt mondom, hogy ilyen kis korban olyanok, mint a szivacs. És, ha nem is "tanul" túl sokat, később akkor is fogékonyabb lesz a nyelvre, és már ismerős lesz neki a nyelv dallama, hangzása, kiejtése, ami ugyebár nem utolsó szempont. Én már 2 éve járatom.
2012. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jöhetnek a lepontozások!

Szerintem ez csak a divat követése. Ha a szomszéd gyereke jár, akkor az enyém miért ne járjon?

Az én véleményem az, hogy hagyjuk a kis drágáinkat előbb megtanulni anyanyelvükön HELYESEN beszélni (nem talira menni, vacsit enni, örömöt okozni és egyenlőre megelégedni), aztán taníttassunk idegen nyelvet nekik.

Nálunk, Romániában így is bőven elég az, hogy a gyerekeknek egyszer meg kell tanulniuk az anyanyelvüket, aztán mire iskolába kerülnek, addig legalább konyhanyelven kell beszélniük a románt is, mert ha nem oda jutnak, mint az én mostani kis tanítványaim, hogy elemi IV.-ben nagyon kínlódunk a román nyelvvel. Ráadásul kötelező heti 4 órás tantárgy is, és mindezek mellett év végén országos tételekkel vizsgáznak is belőle. Szóval elég nekik az, nemhogy még egy másik idegen nyelvet is tanuljon.

Így igaz, kisebb korban sokkal fogékonyabbak, de akkor sem vagyok híve a túl korai "nyelvtanulás"-nak. Nem hiába vezetik be az idegen nyelvet az iskolában csak elemi harmadiktól, legalábbis nálunk. Ezt nálam okosabbak találták ki.

2012. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
En kicsit forditott helyzetbe vagyok. Angliba elunk, es a bolcsi angol, a ferjem anyanyelve is angol, igy otthon is angolul beszelnuk egymassal. Ezert hordom a kisfiam ketheti egy alkalommal (4 ora) magyar ovodaba es szinten 2 heti egy alakalommal magyar foglalkozasra. 2 eves de az egvilagon semmi gond nincs. Mindket nyelvet beszeli es megerti. Persze nem mond meg teljes mondatokat de ha magyarul kerem meg valamire akkor megteszi, ha meg angolul akkor azt is megteszi. Sokszor ha reggel fekell akkor magyarul is meg angolul is keri a vizet mert nem tudja eppen ki van otthon. A ferjemnel soha nem szollalt meg magyarul meg nem kert tolle semmit sem magyarul tehat tudja, hogy csak angolul ervenyesul nalla. Viszont ha en is ott vagyok vagy csak en vagyok vele akkor velem mindket nyelvet hasznalja. Eppen amelyik konnyebb neki vagy amelyik eszebe jut hamarabb. Mesekonyvekbol mindkettot szereti, tv-ben szivesen nezi a magyar kedvenceket (kukori meg kotkoda, kisvakond0 meg szereti az angolokat is (thomas and friends...)
2012. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Drága és felesleges. Bőven elég tanítani a gyereket - nem csak nyelvre, bármi másra (írás, olvasás, számolás) -, ha iskolába kerül. Főleg egy ilyen korú gyereknek először inkább a magyart kéne alaposan megtanulnia. Ha az egyik szülőnek anyanyelve az angol, az más, mert akkor a gyerek is anyanyelvként tanulja meg.

Esetleg azt csinálhatod, hogy angol meséket töltesz le a netről és azt rakod be neki. De ettől sem szabad sokat várni, ugyanis ennek is csak annyi értelme van, hogy a gyerek talán egy kicsit könnyebben rákap később, mert már hallotta előtte.

2012. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött.Még nem volt 3 éves,amikor tavaly tavasszal elkezdtük,és nagyon jól megy neki.A hallott dalokat már ő is énekli,15-ig számol,és minden dolgot meg tud nevezni(amit már tanult).Mondatokat is mond(tud enni,inni kérni),ismeri a napi dolgokat(kézmosás,wc-re menni,villany le-fel kapcsolás,menj aludni,kezet mosni,feküdj le,ülj le,hozd ide,tedd el,pakolj össze,fuss,sétálj,forogj),elmondja a testrészeit,színeket stb.Nem olcsó,de sajnos mi az,a mai világban?
2012. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját példámból tudom, hogy nem biztos, hogy megéri. Német nyelvű bölcsibe és oviba jártam, aztán hazaköltöztünk. Mire középiskolába kerültem, már semmire sem emlékeztem és újrakezdhettem a nyelv tanulását, az alapoktól kezdve. Pedig nyelvérzékem van, mostanra 3 nyelvet beszélek felső fokon...
2012. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2 jó kis eleven iker fiam van.Nem szerettek pici koruktól semmi babazenét,meg ami foglalkozás, inkább 5 kört futottak a parkba.Tavaly 5 évesek lettek, sokat változtak...egy ismerősöm bíztatására ,elmentünk a helyi Helen Doron ingyenes órára.Csak ámultam, itták a szavát a tanárnak, pedig én nálam "ellenesebb" nem volt ilyen téren, többször vitáztam párommal,ráér,úgysem tanul meg, játszon,drága stb...erre mit hoz az élet?Imádják,csípőből vágják a szavakat, ha cartonra kapcsolok beugrik mit tanult..stb..de nem is mindig ez a lényeg,hanem pl. sulihoz ér,meg mer szólalni,mert ilyenkor még elsajátítja a nyelvet, suliban meg tanulni kell..Én nem bántam meg, pedig úgy kaparom havi szinten össze, de van jó pár ismerős aki azért SEM!!!viszi,pedig ha 2 elekrtomos autóval kevesebb lenne a tárolóba,egész éveben hasznosan tellne heti pár óra..(De persze neked kell eldönteni, kérjél kölcsön lemezt,hallgassátok meg, menjetek el ingyenes órára...nagyon nagyon tudnak a gyerekek idomulni ,ezt amíg nem próbáljuk addig nem is tudjuk)
2012. jan. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

én fiam is két és fél éves korától jár, és szereti, és sokszor elmélkedik angolul otthon.

Most négy éves, és a számokat is felismeri, valamint elkezdett komolyan érdeklődni a betűk iránt. Ha kérdezi mondom melyik melyik, már sokat fel is ismer közülük. Szóval nem direktbe ülünk le tanulni olvasni-írni egy négyévessel, félre ne értsetek- hanem ha kérdezi, akkor válaszolok neki.

2012. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

kedves utolsó,

És milyen nyelven mondod neki a betűket és a számokat?

Egyszer hadd tanulja meg magyarul, mert a suliban úgy fogják kérdezni tőle nem angolul.

2012. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok- magyarul kérdezi a számokat és betűket a fiam.

Egyébknt angulul is számol 20ig, ahogy tanulják a HD-n.


És mondom nem én erőltetem magyarul sem rá ezeket, magától kérdezi. (pl olvassuk este az AnnaPetiGergőt, minden mese meg van számozva- és kérdezte, hogy mi az, milyen számok stb.) Mivel ilyenkor tényleg kis szivacs agyúak, miért ne mondanám neki, ha kérdezi??

2012. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!