Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségpénztárat használok...

Egészségpénztárat használok tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Lehet-e pelust, bébiételt, speciális krémeket vásárolni rajta?

Esetleg a nem kötelező védőoltásokat?

Aki használja irja meg legyen szives ez hogy működik, és hová érdemes szerződnöm.

Köszönöm


2011. szept. 4. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát én a patikában szoktam megkérdezni, h mit lehet és mit nem. Szerintem pelust, bébi kaját nem lehet, krémet attól függ, milyet, amit ott kevernek ki, azt szerintem lehet. Nem k. v.oltást talán.

Nekünk K&H van.

2011. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket mindent lehet, de a gyógyszertárban kézséggel válaszolnak, de már sok mindent meg lehet venni rajta. Bár pelust és popsitörlőt patikában nem éri meg venni, mert sokkal drágább mint a boltokban.

Pelust dm-ben bababónusz kuponokkal vagy joker kuponnal jobban megéri vásárolni.

2011. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A barátnőm tagja, úgy működik a fizetése egy részét erre utalja, ott levonnak tőle ilyen-olyan összegeket, a maradékot meg elköltheti (érdekes egyébként, hogy a saját pénzét megengedik neki, levonások után és ő semmi pluszt nem kap-se nem kamatozik, se nem kap kedvezményt ha arra vásárol). sokkal jobban járna, ha kézbe kapná ezt a pénzt, mert akkor jelentősen több lenne és akkor arra költhetné amire akarja.

De egyébként elköltheti az általad említett dolgokra.

2011. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is a K&H medicinánál van.

Az egy óriási tévhit, hogy csak patikában lehet vásárolni vele. Minden szerződött partnernél lehet bankkártya módjára fizetni vele. Ha nem szerződött partner, akkor számlát kell kérni, azt beküldeni az ep-nek és ők az általad megadott számlára utalják az összeget. Én úgy szoktam, hogy havonta-kéthavonta az összegyűlt számlákat elküldöm nekik, pár nap múlva megkapom a pénzt.


A patikában általában téves infokat adnak róla, hogy mi elszámolható és mi nem, hiszen ez ep-ként változó.

A teljesség igénye nélkül: pelus mehet, minden ami receptre megy (gyógyszer, kötszer, adható oltás), ogyi számmal ellátott termékek mehetnek (egyes teakeverékeknek, vitaminnak van ogyi száma, másoknak nincs), tápszer oké, babavíz ha orvosilag indokolt, popsitörlő.


Kb. 3 hónapja néztem utána a barátnőmnek, akkor a medicina volt a legjobb, de ezt ellenőrizd.

Minden ep honlapján fent van, hogy milyen összeg, milyen alapba megy. Az a jobb, ha minél több % megy a felhasználási alapba. Van egy havi minimum összeg (ez is ep-ként változó), ennek általában a 92-98%-át használhatod fel, a többi működésre "lenyúlják". Az egyszeri befizetéseknél általában nagyobb a %. Ami viszont előnyös, hogy az egyszeri befizetések 20%-át, de max. éves 100eFt-ot állambácsi visszautal az ep számládra - legalábbis még :)

Te mondod meg, hogy nem elszámolható tételek fizethetők-e vele, ha igen és vásároltál ilyen tételt, általában egy hét múlva küldenek egy levelet, hogy tényleg ep-vel akarod-e fizetni vagy befizeted nekik az összeget és mintha mi sem történt volna. Ha ep-vel fizeted, akkor olyan, mintha kivetted volna róla kp-ben, így adózni kell utána. Ezt is mérlegelni kell. Nálunk a férjem munkáltatója utalt rá havi 20eFt-ot, egyszerűen nem költöttünk ennyit, így mi időnként nem elszámolható tételt is vásároltunk, és befizettük utána az adót - még mindig olcsóbb volt, mintha mi vettük volna meg teljes egészében.

2011. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott:

Az ep-k általában negyedévente fizetik a kamatot (hiszen ők használják addig a pénzünket), ami lényegesen több, mint a működésre, likviditásra levont %.

Egyes szerződött partnerek plusz kedvezményt adnak, ha ep-vel egyenlíted ki a számládat.

2011. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!